Konferencja „Obrót prawny w sprawach rodzinnych  - 20 lat Polski w Unii Europejskiej". 16-17.05.2024 r.

16.05.2024 - 17.05.2024

Szanowni Państwo!

W imieniu organizatorów zwracam się z uprzejmą prośbą o  opublikowanie na Państwa stronie internetowej zaproszenia na międzynarodową konferencję na temat:  „Obrót prawny w sprawach rodzinnych  - 20 lat Polski w Unii Europejskiej".

Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego RP oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji na temat:  „Obrót prawny w sprawach rodzinnych  - 20 lat Polski w Unii Europejskiej", która odbędzie się w Krakowie w dniach 16-17 maja br. W trakcie wydarzenia zostaną przedstawione najciekawsze zagadnienia dotyczące wzajemnych relacji Polski i innych krajów członkowskich Unii Europejskiej na gruncie prawa rodzinnego i opiekuńczego z punktu widzenia nauki oraz praktyki. Podczas konferencji zostaną omówione zagadnienia związane z odnotowywaniem w aktach stanu cywilnego zmian, dotyczących rozwiązania małżeństwa przez rozwód na podstawie dokumentów pochodzących z innych krajów UE, RODO, wydawaniem wielojęzycznych standardowych formularzy, transkrypcją aktów stanu cywilnego czy też najnowszymi orzeczeniami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Prelegentami będą nie tylko przedstawiciele nauki prawa z Polski, ale i z innych krajów UE, zajmujący się badaniami nad prawem prywatnym międzynarodowym, wśród referentów nie zabraknie również praktyków.

Pierwszy dzień konferencji (16 maja br.) odbędzie się w Hotelu Polonia, 31-156 Kraków, ul.  Basztowa 25, natomiast drugi dzień konferencji (17 maja br.) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Pałac Larischa, ul. Bracka 12-14, Kraków.

Informacje o odpłatności za udział w konferencji zostały zamieszone w karcie zgłoszenia. Formularz zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną na adres nadmorski@usc.pl w terminie do 20 kwietnia 2024 roku.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o dochowanie terminu na przesyłanie zgłoszeń (udział w konferencji z noclegiem uzależniony jest od dostępności  wolnych pokoi na dzień zgłoszenia).

Poniżej zamieszczono link do strony Stowarzyszenia, na której znajdą Państwo: Program Konferencji oraz Kartę zgłoszenia.

Serdecznie zapraszamy!

Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego RP oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.