Konferencja: Advancing the Rule of Law in Turbulent Times - Warszawa 15.06.2023

15.05.2023 | Szkolenie

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na Polsko-Amerykańską Konferencję pt.: Advancing the Rule of Law in Turbulent Times

Konferencja jest zorganizowana w związku z 25 rocznicą działalności Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW. Odbędzie się na kampusie głównym UW w Starym BUW w formie stacjonarnej. Od 25 lat Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW zapewnia wysoką jakość edukacji, kształci globalnych prawników i popularyzuje wartości związane z państwem prawa.

Konferencja upamiętniająca tę ważną rocznicę będzie dotyczyła państwa prawa w dobie nowych wewnętrznych i zewnętrznych wyzwań w Polsce, w Stanach Zjednoczonych i w Ukrainie. Wystąpią w niej akademicy oraz praktycy z Polski, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy. Konferencja odbędzie się w j. angielskim i jest nieodpłatna.

Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie: www.conferencecpa23.wpia.uw.edu.pl

CPA_conference_reg_FINAL_1920X800@2x(1).png

Zapraszamy także radców prawnych i aplikantów radcowskich do udziału w rocznym programie Centrum Prawa Amerykańskiego (CPA) na WPiA UW w roku akademickim 2023/24. Rekrutacja trwa do dnia 15 lipca 2023 roku. Program przeznaczony jest dla studentów i absolwentów prawa.

Centrum Prawa Amerykańskiego już od 25 lat prowadzi ceniony przez prawników i kancelarie prawne program, w którym wybitni profesorowie z dwóch partnerskich uczelni - Emory University School of Law oraz Georgia State University College of Law zapoznają uczestników z tematyką dot. prawa amerykańskiego, m.in. prawa konstytucyjnego, prawa kontraktów, postępowania karnego, prawa spółek czy przygotowania opinii prawnych. W czasie dwusemestralnego programu uczestnicy biorą udział w ośmiu dwutygodniowych modułach obejmujących w sumie 170 godzin interaktywnych wykładów w języku angielskim.

Udział w programie CPA jest niepowtarzalną okazją do poznania, bez konieczności podjęcia kosztownych studiów w Stanach Zjednoczonych, amerykańskiego systemu prawnego i udoskonalenia angielskiego języka prawniczego.

Więcej informacji o programie znajduje się na www.cpa.uw.edu.pl

CPA_rekrutacja_s3@1.5x eng.png