Zasady i warunki uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez CSzU

01.09.2010

Zasady i warunki uczestnictwa w szkoleniach organizowanych

przez Centrum Szkolenia Ustawicznego Radców Prawnych Krajowej Rady Radców Prawnych

w roku szkoleniowym 2010 - 2011

Szkolenia regionalne

Pierwszeństwo uczestnictwa w szkolenia mają radcowie prawni z danego regionu, którzy dotychczas nie wypełnili obowiązku doskonalenia zawodowego w obecnym cyklu szkoleń i zgłosili uczestnictwo w szkoleniu w terminie określonym przez organizatora w ogłoszeniu o szkoleniu. Ilość miejsc na szkoleniu określona w ogłoszeniu zawierać będzie również limit preferowanych miejsc dla radców prawnych z poszczególnych izb zgrupowanych w regionie.

Pozostali radcowie prawni z danego regionu zostaną zakwalifikowani do uczestnictwa w szkoleniu w miarę wolnych miejsc. Na powyższych zasadach uczestniczyć w szkoleniach mogą także radcowie prawni z innych izb niż z regionu, w którym organizowane jest szkolenie.

O zakwalifikowaniu do uczestnictwa w szkoleniu Centrum poinformuje zainteresowanych droga @ na adres wskazany w formularzu zgłoszenia.

kosztów dojazdu.

Szkolenia ogólnopolskie.

Jednodniowe:

O zakwalifikowaniu do uczestnictwa w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń

w terminie określonym przez organizatora w ogłoszeniu o szkoleniu. Szkolenia są nieodpłatne.

Radca prawny pokrywa koszty dojazdu.

Wielodniowe:

Pierwszeństwo uczestnictwa w szkolenia mają radcowie prawni, którzy dotychczas nie wypełnili obowiązku doskonalenia zawodowego w obecnym cyklu szkoleń i zgłosili uczestnictwo w szkoleniu w terminie określonym przez organizatora w ogłoszeniu.

Pozostali radcowie prawni zostaną zakwalifikowani do uczestnictwa w szkoleniu w miarę wolnych miejsc.

O zakwalifikowaniu do uczestnictwa w szkoleniu Centrum poinformuje zainteresowanych drogą @ na adres wskazany w formularzu zgłoszenia.

Odpłatność radcy prawnego za uczestnictwo w szkoleniu wynosi 300 złotych, co nie obejmuje kosztów dojazdu.

- szczegółowe uregulowania w Uchwale Nr127 /VII/2010 KRRP z dnia 18 czerwca 2010 r. w sprawie: planu pracy Centrum Szkolenia Ustawicznego Radców Prawnych w roku szkoleniowym 2010-2011

Podział okręgowych izb radców prawnych na regiony:

- Region 1 - OIRP Warszawa

- Region 2 - OIRP Gdańsk, OIRP Białystok, OIRP Olsztyn

- Region 3 - OIRP Poznań, OIRP Koszalin, OIRP Szczecin

- Region 4 - OIRP Bydgoszcz, OIRP Toruń, OIRP Łódź

- Region 5 - OIRP Wrocław, OIRP Wałbrzych, OIRP Zielona Góra

- Region 6 - OIRP Katowice, OIRP Opole

- Region 7 - OIRP Kraków, OIRP Rzeszów

- Region 8 - OIRP Lublin, OIRP Kielce

Szczegółowa tematyka szkoleń regionalnych:

- Prawo cywilne materialne i procesowe / więcej /

- Prawo administracyjne. Postępowanie administracyjne / więcej /

- Prawo pracy / więcej /.

Ramowy program szkolenia /więcej/.

SZKOLENIA REGIONALNE - rok 2010

REGION 7 - OIRP Kraków, OIRP Rzeszów

Preferencyjna liczba miejsc dla izb: krakowskiej 65; rzeszowskiej 35;

Szkolenie w dniach 1 - 3 października 2010 r. w Przemyślu

Temat szkolenia: „ Prawo pracy. Wybrane zagadnienia."

Szkolenie w dniach 10 - 12 grudnia 2010 r. w Zakopanem

Temat szkolenia: „ Prawo administracyjne. Postępowanie administracyjne."

SZKOLENIA OGÓLNOPOLSKIE:

Wielodniowe - liczba miejsc 100.

Szkolenie w dniach 21 - 24 października w Zakopanem

Temat szkolenia: „ Prawne aspekty instytucji kultury."