Angielski  Rosyjski  Słowacki  Francuski  Facebook  Biuletyn informacji publicznej
Wyróżnienie dla Dziekana Rady OIRP w Krakowie od Forum Przedsiębiorców.

Wyróżnienie dla Dziekana Rady OIRP w Krakowie od Forum Przedsiębiorców.

RADCOWIE PRAWNI MUSZĄ DBAĆ O "DOBRĄ PRASĘ"

Z okazji jubileuszu 300 wydań Forum Przedsiębiorców, w redakcji Dziennika Polskiego odbyło się spotkanie, na którym z rąk redaktora Zbigniewa Bartusia odebrałem dyplom "filara i przyjaciela" Forum.

Forum Przedsiębiorców to nie tylko tytuł magazynu Dziennika Polskiego, ale też nazwa organizowanych przez redakcję konferencji – od kilku lat „Dziennik Polski” i Polska Press Grupa organizują Forum Przedsiębiorców Małopolski. „Jego ideą jest wsłuchiwanie się w głosy ludzi biznesu i przekonywanie polityków i urzędników do ich argumentów”. Od paru lat na Forum obecna jest również Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie. Współpraca z Forum Przedsiębiorców wpisuje się w naszą strategię promocyjną, zakładającą bezpośrednią promocję zawodu radcy prawnego. Bierzemy udział w panelach dyskusyjnych, na stoisku promocyjnym informujemy o naszym zawodzie.

„To jedyne w swoim rodzaju pospolite ruszenie organizacji gospodarczych, które dzięki jedności, sile, solidarności chce mieć przełożenie na to, jak kształtowane i stosowane jest prawo, zwłaszcza to dotyczące przedsiębiorców - podkreśla red. Zbigniew Bartuś, jeden z pomysłodawców Forum i jego redaktor na łamach "Dziennika Polskiego”.

Za dyplom dziękowałem w imieniu naszego samorządu i wszystkich radców prawnych - bo biorąc udział w dyskusjach na Forum reprezentuję radców występujących w podwójnej roli - przedsiębiorców, ale też właśnie filarów i przyjaciół innych przedsiębiorców. Nasza obecność na Forum, jako samorządu skupiającego prawników świadczących pomoc prawną na rzecz przedsiębiorców jest oczywista. To istotny element promocji naszego zawodu i budowy pozytywnego wizerunku radcy prawnego - gwaranta profesjonalnej pomocy prawnej. Rozwój Forum jest dobrym przykładem skutecznej strategii promocyjnej i budowy „marki”. Skromna początkowo inicjatywa rozwinęła się w rozpoznawalną i cenioną platformę komunikacji, wymiany informacji i idei pomiędzy małopolskimi przedsiębiorcami a władzą centralną i regionalną. Ostatnie Forum zgromadziło ponad 250 przedstawicieli MŚP i dużych firm, przedstawicieli Rady Ministrów i władz województwa. Budowa wizerunku samorządu zaangażowanego i odpowiedzialnego społecznie wymaga udziału w takich inicjatywach, wymaga również obecności nie tylko w prasie stricte prawniczej, ale też kierowanej do przedsiębiorców, potencjalnych klientów.

dr Marcin Sala-Szczypiński

Dziekan Rady OIRP w Krakowie

DyplomDziekana.jpg

 

Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa