Zamawianie legitymacji aplikanta radcowskiego

20.10.2016

Instrukcja zamawiania legitymacji aplikanta radcowskiego

 

1. Otworzyć stronę https://aplikanci.devconfido.pl/index/index/izba_wybor/krakow

2. Jeśli pojawią się informację o niezaufanych certyfikatach, kontynuować pracę mimo wszystko, akceptując i instalując wszystkie certyfikaty.

3. Wprowadzić login, którym jest numer PESEL, oraz hasło, które składa się z małych liter, bez polskich znaków diakrytycznych i które jest zbudowane w nastepujący sposób: 3 pierwsze litery nazwiska, 3 pierwsze litery imienia, oraz 3 ostatnie cyfry numeru PESEL (np. Jan Stępień, PESEL: 78051245789, będzie mieć hasło: stejan789).
    Uwaga: W przypadku problemów z zalogowaniem proszę wysłać informację wraz z numerem PESEL na adres d.mozdzen@oirp.krakow.pl.

4. Podczas pierwszego logowania system prosi o zmianę hasła. Należy wymyślić nowe hasło. Hasło powinno składać się przynajmniej z 8 znaków. Następne logowania odbywać się będą na podstawie nowego hasła.

5. Jeżeli w systemie nie jest zapisane zdjęcie użytkownika, to przed złożeniem wniosku o legitymację, należy je wprowadzić (Dane zgłoszeniowe -> Dodaj/Zmień zdjęcie). Zdjęcie ma być na wprost (en face) i na jasnym jednolitym tle, takie jak do dowodu osobistego lub paszportu. Jeżeli zdjęcie użytkownika  istnieje w systemie to proszę przejść do punktu 8.

6. Zdjęcie musi zostać zaakceptowane przez pracownika biura OIRP. Po jego akceptacji można przystąpić do składania wniosku o legitymację.

7. W celu złożenia wniosku o legitymaję kliknąć ikonę „Legitymacje".


Uwaga: Ze względu na pojawiające się błędy związane z procesowaniem wniosku przez system proszę nie zaznaczać opcji "Drugie imię".

drugie imię

8. Wybrać typ legitymacji i uzasadnienie wydania legitymacji oraz załączyć potwierdzenie wpłaty, a na koniec kliknąć: „Wyślij wniosek o wydanie legitymacji".
   Uwaga: Cena legitymacji w OIRP Kraków to 32 zł. Opłaty za legitymację należy dokonać przelewem na konto OIRP Kraków wpisując w tytule: opłata za legitymację aplikanta radcowskiego.

 

W razie pytań prosimy o kontakt: Daniel Możdżeń, mail: d.mozdzen@oirp.krakow.pl, tel. 12 41 75 113.

 

Artykuły powiązane


Informacja PWPW w związku z wytwarzaniem legitymacji radcy prawnego, aplikanta radcowskiego i prawnika zagranicznego
20.07.2018

Informacja PWPW w związku z wytwarzaniem legitymacji radcy prawnego, aplikanta radcowskiego i prawnika zagranicznego

Przydatne linki