Pomoc prawna dla Ukrainy

Dowiedz się więcej

Egzamin radcowski 2025

Dowiedz się więcej

Nabór na aplikację 2025

Dowiedz się więcej

Nieodpłatna Pomoc Prawna 2025

Dowiedz się więcej

Ten serwis używa plików cookies. Zobacz szczegóły.

Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na używanie cookie.

Webinar: "Działalność Sądu Abitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie" - 24.04.2023

24.04.2023

Centrum Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie zaprasza na webinar poświęcony arbitrażowi oraz działalności Sądu Abitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Webinar odbędzie się w formie hybrydowej (w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych – sala szkoleniowa na parterze (Izba Biegłych Rewidentów) oraz on-line) – 24 kwietnia w godzinach od 17.00 do 20.00

Agenda:

  1. Przedstawienie prelegentów.
  2. Wprowadzenie do arbitrażu – definicja, źródła prawa, zapis, arbitrzy
  3. Dlaczego nie kierujemy spraw do arbitrażu?
  4. Zalety arbitrażu.
  5. Kilka słów o SAKIG
  6. Praktyczne podejście do arbitrażu.
  7. Q&A

Linki umożliwiające dostęp do szkoleń zostaną przesłane newsletterem przed terminami szkoleń, będą także dostępne na stronie internetowej OIRP Kraków po zalogowaniu (zakładka Działy > Dla radców > Szkolenia własne).

Uczestnicy otrzymają 8 punktów szkoleniowych, które zostaną wpisane na koncie uczestnika przez Biuro Izby pod warunkiem obecności w pełnym czasie szkolenia.

Prowadzący:

dr Tomasz Cyrol, MCIArb – adwokat, arbiter, mediator, nauczyciel akademicki. Członek Chartered Institute of Arbitrators, a także zastępca przewodniczącego w Mediation Committee International Bar Association.

Doświadczenie na polu alternatywnych metod rozwiązywania sporów to ponad 300 przeprowadzonych mediacji i udział, zarówno jako arbiter jak i pełnomocnik, w różnych postępowaniach arbitrażowych w tym przed ICC, LCIA oraz wiodącymi polskim instytucjami arbitrażowymi, w tym Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Współautor wydanego przez CH Beck w 2022 roku komentarza do przepisów Kodeksu postępowania cywilnego regulujących mediację.

Od 2017 roku prowadził zajęcia dla aplikantów OIRP w Krakowie oraz zajęcia dla radców prawnych w ramach Fundacji OIRP w Krakowie.

 

Agnieszka Durlik – Dyrektor Generalna SA KIG. Wieloletni praktyk w zakresie wsparcia przedsiębiorców. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Studiów Podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Pierwsze doświadczenia zawodowe rozwijała jako prawa ręka dyrektora jednego z największych szpitali w Warszawie, gdzie poznała od podszewki wyzwania jakie niesie zarządzanie organizacją w sposób wymagający godzenia przeciwstawnych grup interesów. Od wielu lat reprezentuje samorząd przedsiębiorców w roli eksperta w tematyce gospodarczej i prawnej dotyczącej zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Przeszła poszczególne szczeble w dużej organizacji, jaką jest Krajowa Izba Gospodarcza – od eksperta, przez project-managera, Rzecznika Prasowego, Dyrektora Gabinetu Prezesa, aż po Dyrektora Generalnego Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Aktywnie uczestniczy w procesach stanowienia prawa w Polsce – w parlamencie, ministerstwach, organach administracji publicznej. Z sukcesem przygotowywała i realizowała projekty finansowane z funduszy UE. Doradza przedsiębiorcom, jest gościem różnych mediów w ramach rzecznictwa interesów przedsiębiorców. Od 3 lat kieruje największym sądem polubownym dla przedsiębiorców w Polsce. Na co dzień obcuje z wyzwaniami, z którymi mierzą się mikro, mali, średni i duży przedsiębiorcy w ramach prowadzenia biznesu. Członek Jury konkursu „Złote Spinacze”. Jest współautorem szeregu publikacji z zakresu m. in. rzecznictwa interesów, prowadzenia działalności gospodarczej, przeciwdziałania korupcji oraz ADR.

 

Adw. Agnieszka Grabowska-Łysyszyn  - Zastępca Dyrektora Generalnego SA KIG (od 2020 r.), wcześniej Sekretarz SA KIG (od 2013 r.), Co-chair Arbitrażowego Forum Młodych – AFM below 40 (do 2021 r.).

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2013 r.). Uczestniczka programu LLP Erasmus w Universita degli Studi di Trento na Wydziale Prawa oraz Wydziale Ekonomii. Ukończyła kurs i uzyskała certyfikat mediatora Międzynarodowego Szkolenia Mediacyjnego dla Adwokatów (2019 r.). Wieloletni praktyk z zakresu z sądownictwa polubownego. Od 10 lat współpracuje z arbitrami jako sekretarz trybunałów przy skomplikowanych postępowaniach arbitrażowych, także transgranicznych, w różnych sektorach. Wspiera działalności Rady Arbitrażowej, koordynowała działalność Arbitrażowego Forum Młodych, a także prowadzi bieżący nadzór nad sprawami administrowanymi przez SA KIG. Reprezentuje Sąd podczas różnego typu wydarzeń związanych z alternatywnymi metodami rozstrzygania sporów. Autorka opracowań i wystąpień z zakresu arbitrażu i mediacji, w tym m.in. dla słuchaczy Podyplomowego Studium Prawa Spółek na WPiA UW.

Artykuły powiązane


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Webinar: "Działalność Sądu Abitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie" - link rejestracyjny
24.04.2023

Webinar: "Działalność Sądu Abitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie" - link rejestracyjny

Przydatne linki