15.03.2022

Komisja ds. nowych technologii zaprasza na szkolenie:

Zarządzanie wiedzą w kancelarii prawnej– czyli jak pracować efektywniej

Szkolenie odbędzie się dnia: 15 marca 2022 roku o godz. 17:00

Prowadzący: mgr Barbar Szczepańska

Specjalistka ds. informacji prawnej i zarządzania wiedzą. Kieruje zespołem wsparcia informacyjnego w warszawskim oddziale kancelarii prawnej Hogan Lovells. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy w kancelariach prawnych.  Jest członkiem Rady Naukowej LEX. Doradza Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich oraz Stowarzyszeniu EBIB. Współpracuje z IFLA, EBLIDA i LIBER. Jest autorką publikacji na temat prawa autorskiego, a także prowadzi szkolenia z zakresu prawa autorskiego.

Jednym ze sposobów na optymalizację procesów w kancelarii jest zarządzanie wiedzą, czyli gromadzenie informacji w celu ich ponownego wykorzystania. Można zadać sobie pytanie czy zarządzanie wiedzą może faktycznie przełożyć się na wyniki finansowe kancelarii prawnej? Oczywiście! Liczne procesy, działania, a nawet problemy klientów są powtarzalne. Znacznie bardziej efektywne jest więc bazowanie na sprawdzonych metodach i ustalonych wzorach, które można wykorzystać w pracy nad projektem dla następnego klienta. Odpowiednio ewidencjonowane projekty mogą także posłużyć do rozliczania się z klientami. Przedmiotowe szkolenie pozwoli na poznanie tajników tych działań, w obszarze:

• procedur w ramach których należy wypracować określony model gromadzenia, przetwarzania i przechowywania informacji, łącznie z podziałem obowiązków oraz częstotliwością wykonywania zadań,
  • technologii, gdzie ma ona umożliwić sprawne zarządzanie wiedzą przy pomocy określonego systemu informatycznego, który będzie w sposób prosty i klarowny magazynował informacje,
  • kultury gromadzenia wiedzy i dzielenia się nią przez pracowników, która umożliwi płynny przepływ wiedzy.

W obszarze zagadnień poruszonych na szkoleniu znajdą się m.in.:

1. Czym jest zarządzanie wiedzą?
  2. Jakie zasoby wiedzy znajdują się w kancelarii?
  3. Dlaczego zarządzanie wiedzą pozwala pracować efektywniej kancelarii i prawnikowi?
  4. Jak wdrożyć proces zarządzania widzą?
  5. Jakie są korzyści oraz bariery związane z wdrożeniem zarządzania widzą?
  6. Narzędzia do zarządzania wiedzą.
  7. Przyszłość zarządzania wiedzą z wykorzystaniem Legal Tech.

Podczas szkolenia będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Link do szkolenia zostanie wysłany w dniu 14.03.2022 (poniedziałek).

Zachęcamy do udziału !

Artykuły powiązane

Szkolenie: "Zarządzanie wiedzą w kancelarii prawnej– czyli jak pracować efektywniej" - 15.03.2022 - link rejestracyjny
15.03.2022