Szkolenie wyjazdowe, 30 maja -1 czerwca 2014 r. ośrodek Geovita w Zakopanem

10.03.2014

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie

w dniach od 30 maja do 1 czerwca 2014 r.

w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym „Geovita"

w Zakopanem, ul. Wierchowa 4

organizuje  szkolenie wyjazdowe obejmujące następującą tematykę:

I.PRZEDAWNIENIE ROSZCZEŃ

I. Problem dawności w prawie cywilnym: przedawnienie i terminy zawite.

II. Prawo właściwe dla przedawnienia:

1. Prawo krajowe, a prawo prywatne międzynarodowe; Wybór prawa właściwego;
  2. Prawo krajowe, a prawo międzynarodowe: Konwencja o przedawnieniu w międzynarodowej sprzedaży towarów;
  3. Prawo zagraniczne wybranych krajów w zakresie przedawnienia: Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja.

III. Terminy przedawnienia:

1. Terminy ogólne z Kodeksu cywilnego;
  2. Terminy szczególne z kodeksu cywilnego;
  3. Terminy szczególne z przepisów pozakodeksowych;

IV.  Przerwanie biegu terminu przedawnienia, ze szczególnym uwzględnieniem twierdzenia uznania roszczenia.

Wykładowca: Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie Zbigniew Miczek

II. Aktualne zagadnienia z zakresu zamówień publicznych: podwyższenie „progów", rażąco niska cena, zasoby podmiotów trzecich i podwykonawstwo."

1. Konsekwencje podwyższenia progu zastosowania procedur przewidzianych w ustawie Pzp, tzw. „progu bagatelności" z 14 000 do 30 000 euro.
  2. Wymagania prawa unijnego oraz ustawy finansów publicznych w zakresie zamówień publicznych, do których udzielania nie mają zastosowania procedury przewidziane w ustawie Pzp.
  3. Komunikat wyjaśniający Komisji Europejskiej z dn. 1 sierpnia 2006 r. dotyczący prawa wspólnotowego obowiązującego w dziedzinie udzielania zamówień publicznych, które nie są lub są częściowo objęte dyrektywami w sprawie zamówień publicznych (2006/C 179/02).
  4. Zmiany w Pzp dotyczące zamawiających z sektor naukowo-badawczego oraz z zakresu kultury i sztuki.
  5. Zmiany w zakresie wartości progów unijnych oraz kursu złotego w stosunku do euro, które obowiązują od dnia 1 stycznia 2014 przez okres kolejnych dwóch lat (znaczenie tzw. „progów unijnych" w zamówieniach publicznych Polski i innych państw członkowskich Unii Europejskiej).
  6. Wdrożenie zgodnej z prawem unijnym oraz orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dn. 13 grudnia 2012 r. C-465/11 Forposta przesłanki wykluczenia wykonawcy dotyczącej poważnego wykroczenia zawodowego.
  7. Zastosowanie przesłanki wykluczania wykonawców z uwagi na przynależność do tej samej grupy kapitałowej.

Wykładowca: radca prawny  Rafał Jędrzejewski, dyrektor Departamentu Prawnego Urzędu Zamówień Publicznych.

Szkolenie rozpocznie się w dniu 30 maja 2014 r. o godzinie 11-tej , a zakończy śniadaniem w dniu 1 czerwca  2014 r.

Ze względu na dofinansowanie szkolenia przez Centrum Szkolenia Ustawicznego KRRP oraz Radę OIRP w Krakowie koszt szkolenia wynosi 400 zł i obejmuje zakwaterowanie oraz wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje).

Dla osób uczestniczących w wykładach bez zakwaterowania koszt szkolenia wynosi po 70 zł za każdy dzień wykładów i obejmuje także obiady oraz napoje  w przerwie „kawowej". Uczestniczący  w samych tylko wykładach, bez noclegu, mogą dodatkowo opłacić kolacje w dniu 30 i 31 maja br. pod warunkiem zgłoszenia się do organizatora szkolenia : tel.668 014 014  do dnia 5 maja 2014r.

Druki zgłoszenia oraz plan szkolenia zostały zamieszczone pod niniejszym ogłoszeniem.

Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie pisemnie na załączonym druku wraz z uiszczeniem opłaty. Zgłoszenie z dowodem uiszczenia opłaty za szkolenie może zostać przesłane faxem (tel. 12 410 84 01), elektronicznie na adres: szkolenia@oirp.krakow.pl lub drogą pocztową.

Dokonanie wpłaty bez wcześniejszego zgłoszenia, a także doręczenie zgłoszenia bez dowodu wpłaty nie uprawnia do udziału w szkoleniu.

Na blankiecie przelewu należy wpisać imię i nazwisko radcy, którego wpłata dotyczy. Na formularzu zgłoszenia należy wskazać również osobę, z którą uczestnik chciałby zostać zakwaterowany w pokoju dwuosobowym. Wskazanie takiej osoby może także nastąpić w terminie późniejszym, lecz najdalej do dnia 5 maja br., w przeciwnym razie zakwaterowanie zostanie ustalone administracyjnie.

W  szkoleniu mogą uczestniczyć osoby,
które regularnie opłacają składki członkowskie i nie zalegają w opłatach.

W przypadku zaległości w opłatach, zgłaszający uczestnictwo nie zostaną zakwalifikowani do udziału w szkoleniu, prosimy zatem o sprawdzenie rejestru opłat w Biurze Izby (tel. 12 410 82 60  wew. 11) przed przesłaniem zgłoszenia.

Osoby, które  posiadają zaległości w opłacaniu składek  nie zostaną przyjęci na listę uczestników szkolenia.

Rezygnacja z udziału w szkoleniu, potwierdzona na piśmie , jest możliwa najpóźniej na 14 dni przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja późniejsza, bez względu na jej przyczynę, nie będzie uprawniać do zwrotu wniesionej opłaty.

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 26 punktów szkoleniowych.

Uwaga: osobom zakwalifikowanym na szkolenie, które opuszczą wykłady nie zostaną przyznane punkty szkoleniowe.

Na wykładach szkoleniowych obowiązuje strój formalny ( marynarka/kostium, garsonka).

Karta zgłoszenia z noclegiem
Karta zgłoszenia na wykłady