Szkolenie wyjazdowe, 25-26 października 2013 r., Hotel Pałac „Czarny Las” w Woźnikach koło Częstochowy

13.08.2013

 

Komisja ds. doskonalenia zawodowego Rady OIRP w Krakowie informuje :


w  dniach od 25 do 26 października  2013 r.

w Hotelu Pałacu „Czarny Las" w Woźnikach koło Częstochowy

odbędzie się szkolenie wyjazdowe obejmujące następującą tematykę:

 

I. WPŁYW NIEKTÓRYCH PRZEPISÓW PRAWA PUBLICZNEGO NA WYKONANIE UMÓW

  1. dokumentowanie czynności cywilnoprawnych w świetle prawa podatkowego;
  2. wystawienie faktury VAT jako element wykonania umowy;
  3. konsekwencje niewystawienia lub nieprawidłowego wystawienia faktury VAT dla wymagalności roszczenia o zapłatę umówionej ceny (wynagrodzenia)
  4. wpływ zmiany stawek podatkowych na wysokość świadczenia
  5. wysokość umówionej ceny a przepisy Ustawy o cenach

 

II. PRAWA I OBOWIĄZKI RADCY PRAWNEGO W ŚWIETLE PRZEPISÓW K.P.C. I PRZEPISÓW      USTROJOWYCH

  1. pełnomocnictwo w świetle k.p.c. i w świetle ustawy o radcach prawnych, obowiązek wykazania pełnomocnictwa, obowiązki radcy po wypowiedzeniu pełnomocnictwa; uprawnienia radcy prawnego do udzielania substytucji;
  2. prawo radcy do żądania wynagrodzenia, spis kosztów, zaskarżanie orzeczeń o kosztach, wynagrodzenie a podatek VAT;
  3. uprawnienia radcy prawnego do potwierdzania dokumentów za zgodność; oryginały i odpisy dokumentów;
  4. radca prawny jako pełnomocnik z urzędu, podstawa i czas umocowania, zakres obowiązków,
  5. wielość pełnomocników jednej strony;
  6. obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej przez radcę prawnego, tajemnica zawodowa radcy prawnego w procesie o zapłatę wynagrodzenia przeciwko klientów;

 

Wykładowca: Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie Zbigniew Miczek

Zbigniew Miczek, sędzia V Wydziału Gospodarczego  Sądu Rejonowego w Tarnowie, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu - NLU - Wydział Zamiejscowy w Tarnowie, współpracownik naukowy Instytutu Allerhanda. W latach 2006-2007 delegowany do pełnienia obowiązków asystenta   w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego, w latach 1998-2006 asystent w Zakładzie Prawa Handlowego i Gospodarczego Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego, wykładowca aplikantów radcowskich OIRP w Krakowie.

 

Szkolenie rozpocznie się w dniu 25 października 2013 r. o godzinie 12-tej , a zakończy obiadem w dniu 26 października 2013 r.

Ze względu na dofinansowanie szkolenia przez Centrum Szkolenia Ustawicznego KRRP oraz Radę OIRP w Krakowie koszt szkolenia wynosi 400 zł i obejmuje zakwaterowanie oraz wyżywienie (śniadania, obiady i kolację).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o uczestnictwie decydować będzie jednoczesne złożenie deklaracji zgłoszeniowej i dowodu opłaty za szkolenie do dnia 20 września 2013 r.

Druk zgłoszenia został zamieszczony pod niniejszym ogłoszeniem.

Zgłoszenie wraz z dowodem uiszczenia opłaty za szkolenie może zostać doręczone osobiście do Biura Izby, przesłane faxem (tel. 12 410 84 01), elektronicznie na adres:szkolenia@oirp.krakow.pl lub pocztą tradycyjną.

Dokonanie wpłaty bez wcześniejszego zgłoszenia, a także doręczenie zgłoszenia bez dowodu wpłaty nie uprawnia do udziału w szkoleniu.

Na blankiecie przelewu należy wpisać imię i nazwisko radcy, którego wpłata dotyczy. Na formularzu zgłoszenia należy wskazać również osobę, z którą uczestnik chciałby zostać zakwaterowany w pokoju dwuosobowym. Wskazanie takiej osoby może także nastąpić w terminie późniejszym, lecz najdalej do dnia 2o września br. w przeciwnym razie zakwaterowanie zostanie ustalone administracyjnie.

W  szkoleniu mogą uczestniczyć osoby,
które regularnie opłacają składki członkowskie i nie zalegają w opłatach.

W przypadku zaległości w opłatach, zgłaszający uczestnictwo nie zostaną zakwalifikowani do udziału w szkoleniu, prosimy zatem o sprawdzenie rejestru opłat w Biurze Izby (tel. 12 410 82 60  wew. 11) przed przesłaniem zgłoszenia.

Osoby, które zgłoszą uczestnictwo w szkoleniu, a posiadający zaległości w opłacaniu składek, nie będą wzywani do ich uiszczenia i nie zostaną powiadomieni o nie zakwalifikowaniu się na szkolenie.

Rezygnacja z udziału w szkoleniu, potwierdzona na piśmie , jest możliwa najpóźniej na 14 dni przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja późniejsza, bez względu na jej przyczynę, nie będzie uprawniać do zwrotu wniesionej opłaty.

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają  20  punktów szkoleniowych.

Przewiduje się możliwość noclegu z 24/25 września, po uprzednim zgłoszeniu  się do Przewodniczącej komisji ds. doskonalenia zawodowego :  tel. 668 014 014.

Zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym jest możliwe po zgłoszeniu Przewodniczącej komisji ds. doskonalenia zawodowego i uiszczeniu dopłaty w wysokości 80 zł  za 1 noc  do dnia 20 wrzesnia 2013 r.

Uwaga: na szkoleniu obowiązuje strój formalny ( marynarka, kostium/garsonka)

Miejsce szkolenia: Hotel**** Pałac Czarny Las to wyjątkowy obiekt hotelowy, usytuowany w okolicach Jury Krakowsko - Częstochowskiej w miejscowości Woźniki. Odrestaurowany Pałac pochodzący z początku XX to dziś ekskluzywny Hotel, Restauracja, Winiarnia i Business Center.

Hotel posiada komfortowo urządzone pokoje pałacowe oraz w Dworkach pałacowych,  usytuowanych na terenie Hotelowego Parku. Każde wnętrze to wysoki standard i niepowtarzalny klimat, który pobudzi zmysły i zachwyci nawet najbardziej wymagających gości. Pokoje urządzono w klasycznych, lecz różnych stylach: francuskim z początku XIX wieku, secesyjnym, eklektycznym oraz Art Deco.

Hotel jest obiektem typu boutique. Wyróżnia go intymna atmosfera, kameralny urok oraz nienaganne maniery personelu. Malownicze położenie Hotelu, w rozległym parku z zabytkowym drzewostanem, jest jednym z największych atutów obiektu, wpływającym na jego wyjątkową i unikatową atmosferę.

Dworki to sześć niezależnych, luksusowo urządzonych budynków usytuowanych na terenie hotelowego parku. W każdym z nich znajdują się cztery 2-osobowe, komfortowo wyposażone pokoje z łazienką oraz 2-osobowy salon. Każdy pokój posiada osobne wejście gwarantujące gościom prywatność i niezależność. Do dyspozycji gości, w każdym Dworku znajduje się  luksusowo urządzony salon, w którym znajduje się wyposażony aneks kuchenny, kominek, minibarek, taras, bezprzewodowy internet, TV oraz telefon.

Korzystanie z minibarków w pokojach jest dla uczestników szkolenia odrębnie płatne, w recepcji Hotelu.

Dojazd do Hotelu Pałacu Czarny Las: z Krakowa jadąc trasą E-75, w miejscowości Koziegłowy  (ok. 30 km przed Częstochową , a 110 km od Krakowa) skręca się w lewo -kierunek Kalety. Po ok. 7 km w miejscowości Woźniki - kierunek Lubsza. Po ok. 1 km w miejscowości Ligota Woźnicka - kierunek Czarny Las. Po ok. 4 km są Państwo na miejscu.

Prosimy nie korzystać z GPS, ponieważ prowadzi przez leśna drogę.Tablice informacyjne Hotelu poprowadzą Państwa bez kłopotów na miejsce.

Do niniejszego ogłoszenia dołączamy mapkę dojazdu.

Strona internetowa Hotelu: www.czarnylas.pl

 


Uwaga: BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Osoby, które zgłosiły uczestnictwo po terminie pozostaną na liście rezerwowej.

Pobierz załączniki

Karta zgłoszenia
Plan szkolenia
Mapa dojazdu

Przydatne linki