Szkolenie: ,Tworzenie i opiniowanie międzynarodowych umów gospodarczych. Jak radzić sobie z umową pod prawem obcym?” - 7.12.2023

07.12.2023

W dniu 7 grudnia 2023 r. od godz. 18.30 do 20.00 odbędzie się szkolenie on-line:

,,Tworzenie i opiniowanie międzynarodowych umów gospodarczych. Jak radzić sobie z umową pod prawem obcym?”

Założenia wykładu:

1. Ogólne problemy związane z zawieraniem umów pod obcym prawem
    1. Dylematy umów międzynarodowych
    2. Budowa umowy międzynarodowej i schemat jej opiniowania
  2. Problem wyboru sądu właściwego do rozstrzygania sporu: sąd powszechny czy arbitraż?
    1. Wybór sposobu rozstrzygania sporu jako podstawowe zagadnienie każdej umowy międzynarodowej
    2. Sądy powszechne – wady i zalety
    3. Sądy arbitrażowe – wady i zalety
  3. Prawo właściwe dla umowy: co reguluje? Jakie prawo wybierać?
    1. Kryteria wyboru prawa właściwego
    2. Międzynarodowe prawo materialne
    3. Obce prawo krajowe jako prawo właściwe dla umowy
  4. Jak zabezpieczyć właściwe wykonywanie umowy międzynarodowej? Na co zwracać uwagę? – Wskazówki praktyczne

Wykładowca: dr Michał Roszak, LL.M. - Radca prawny, doktor nauk prawnych/docteur en droit (Université Rennes 1, Francja), LL.M. (Ludwig-Maximilians Universität, Monachium), partner w kancelarii Berg & Moll International Lawyers. Specjalizuje się w międzynarodowym prawie handlowym ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowego prawa sprzedaży, prawie konkurencji i prawie farmaceutycznym. Członek Union Internationale des Avocats (www.uianet.org), działający w komisjach  i grupach roboczych poświęconych zagadnieniom prawa umów międzynarodowych, międzynarodowej sprzedaży towarów oraz międzynarodowego prawa prywatnego.

Artykuły powiązane

Szkolenie: "Tworzenie i opiniowanie międzynarodowych umów gospodarczych” - link rejestracyjny
06.12.2023