Szkolenie „Film(ik) promocyjny w Internecie: radca prawny w swojej roli i w roli klienta”, Kraków, 11.05.2017r.

11.05.2017

Komisja d/s promocji i rozwoju zawodowego Rady OIRP w Krakowie informuje,

że w dniu 11 maja 2017r. od godz. 17:00 do godz. 20:00 w Krakowie w sali wykładowej na parterze budynku siedziby OIRP przy ul. Francesco Nullo 8/4 w Krakowie odbędzie się szkolenie pt.:

 

„Film(ik) promocyjny w Internecie: radca prawny w swojej roli i w roli klienta”

 

Korzystanie z materiałów filmowych do szeroko pojętej promocji lub po prostu reklamy działalności gospodarczej, jest coraz powszechniejsze. Także wśród prawników. Te są przede wszystkim zamieszczane w Internecie, na stronach przedsiębiorców lub na ich profilach społecznościowych. Mogłoby się wydawać, że profesjonalni filmowcy, youtuberzy, na co dzień współpracują z prawnikami a przynajmniej, że dysponują adekwatnymi wzorami umów. W rzeczywistości, powyższe sytuacje należą do rzadkości. 

Z drugiej strony, sami prawnicy, zaczynają wykorzystywać film, jako narzędzie promocji. Warto przyglądnąć się temu od strony praktycznej, jak robi to konkurencja, ale też prawnej. Czy wirtualna promocja przynosi jakiekolwiek efekty? Czy prowadzenie vlogów i blogów przekłada się na poszerzenie kręgu klientów?

 

Celem szkolenia jest:

- zarysowanie profilu klienta – producenta filmików, przeznaczonych do zamieszczania w Internecie: jakie są jego potrzeby, w jakim środowisku pracuje, czego oczekują jego zleceniodawcy, najczęściej agencje eventowe;

- przedstawienie sytuacji, w których dobrze napisana umowa jest bezużyteczna, z punktu widzenia klienta;

- omówienie problemów, dotyczących dóbr niematerialnych, związanych z zamieszczeniem filmu promocyjnego w Internecie;

- spojrzenie na powyższe kwestie od strony prawnika jako klienta domu produkcyjnego, użytkownika YouTube;

- opowiedzenie o tym, czy blogowane się opłaca.

 

Szkolenie poprowadzi dr Iga Bałos - doktor nauk prawnych, prawnik specjalizujący się w ochronie własności intelektualnej. Prowadzi zajęcia m.in. dla studentów organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej oraz kursy przeznaczone dla reżyserów, scenarzystów i realizatorów VFX. Od siedmiu lat zajmuje się umowami jednego z małopolskich domów produkcyjnych, specjalizujących się w filmach reportażowych, eventowych i korporacyjnych. Autorka książek „Prawo dla filmowców” (Wydawnictwo Filmowe Wojciech Marzec, 2016), „Zdatność arbitrażowa sporów dotyczących patentu” (C.H. Beck, 2017) oraz bloga sPRAWNAEDUKACJA.pl .

Uczestnicy szkolenia otrzymają 8 punktów szkoleniowych.

Przydatne linki