Szkolenie „Dowód z opinii biegłego z punktu widzenia jego praktyki”, Kraków - 16.05.2017

16.05.2017

Komisja d/s szkoleń Rady  OIRP w Krakowie
informuje:

w dniu 16 maja  2017 r. (wtorek ) od godz.17:00 do godz.20:00 w Krakowie w Sali wykładowej na I piętrze  budynku siedziby OIRP przy ul.Francesco Nullo 8/4 odbędzie się szkolenie: „Dowód z opinii biegłego z punktu widzenia jego praktyki”

Celem szkolenia jest zwrócenie uwagi pełnomocników na pasywną rolę biegłego sądowego, zrozumienie możliwości i ograniczeń z tym związanych, jak również zwrócenie uwagi na kluczowe aspekty formułowania pytań w ramach dowodu z opinii biegłego.

Program:

1. Przesłanki powołania biegłego sądowego.
  2. Wskazanie biegłego, opinie prywatne.
  3. Zdefiniowanie zakresu opinii.
  4. Zabezpieczenie materiału dowodowego.
  5. Opinia główna i uzupełniająca.
  6. Zarzuty do opinii.
  7. Pytania, dyskusja.

Wykładowcą szkolenia będzie Pan Romuald Knap, biegły sądowy Sądu Okręgowego w Krakowie, specjalista z zakresu informatyki i zarządzania projektami. Pan Knap konsultował opinie z zakresu zamówień publicznych oraz z różnych dziedzin, pod kątem technicznym. Autor ponad 100 opinii wydanych na potrzeby policji, prokuratur, sądów cywilnych i karnych, osób prawnych. Uczestniczy w pracach Ministerstwa Sprawiedliwości nad nowa ustawą o biegłych sądowych. Kierował kilkudziesięcioma międzynarodowymi projektami, posiada międzynarodowe certyfikaty z informatyki i zarządzania projektami.

UDZIAŁ W SZKOLENIU NIE WYMAGA  ZGŁOSZENIA

Uczestnicy szkolenia otrzymają 8 punktów szkoleniowych.