Szkolenie "Alternatywne metody rozstrzygania sporów" - Kraków 8.06.2017

08.06.2017

Komisja d/s promocji i rozwoju zawodowego Rady OIRP w Krakowie informuje, że
w dniu 8 czerwca 2017r. od godz. 17:00 do godz. 20:00
w sali wykładowej na parterze budynku siedziby OIRP przy ul. Francesco Nullo 8/4 w Krakowie
odbędzie się szkolenie pt.:

Alternatywne metody rozstrzygania sporów

Szkolenie poprowadzi Pan dr Rafał Kos – adwokat, partner w Kancelarii Kubas Kos Gałkowski. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu transgranicznych sporów sądowych i arbitrażu międzynarodowym. Rekomendowany przez Chambers & Partners oraz Who's Who Legal. Ekspert Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka w zakresie projektu ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym (2009), członek Zespołu ds. nowelizacji Prawa Upadłościowego i Naprawczego przy Ministrze Sprawiedliwości (2012), Zespołu ds. systemowych rozwiązań w zakresie polubownych metod rozwiązywania sporów gospodarczych, ułatwiających wykonywanie działalności gospodarczej przy Ministrze Gospodarki (2013) oraz Zespołu ds. Prawa Gospodarczego przy Ministrze Gospodarki (2015). Od 2014 roku wiceprezes Sądu Arbitrażowego przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, wcześniej członek Komitetu Arbitrażowego tego Sądu. Członek Komisji ds. Arbitrażu Naczelnej Rady Adwokackiej.

Plan szkolenia:

Postępowanie arbitrażowe

postanowienie proceduralne, kalendarz, podstawowe reguły i różnice względem postępowania przed sądem powszechnym

„Sprawność i szybkość” postępowania przed sądem powszechnym i przed sądem arbitrażowym

• Postępowanie rozpoznawcze w arbitrażu na przykładzie Regulaminu SA Lewiatan
  • Swoboda kształtowania reguł postępowania
  • Rozstrzygnięcie kwestii proceduralnych – postanowienie proceduralne i kalendarz   postępowania
  • Kwestia prekluzji
  • Wstępny etap – rozstrzygnięcie kwestii proceduralnych
  • Zmiana powództwa, połączenie postępowań
  • Rozprawa
  • Utrata zarzutu naruszenia reguł postępowania
  • Postępowanie dowodowe

Arbitraż vs. spór przed sądem powszechnym w Polsce: costs-benefits ratio

•  Pojęcie „sprawy arbitrażowej”
  • Koszty
  • Szybkość postępowania
  • Poufność
  • „Sędziowie-eksperci”
  • Elastyczność reguł postępowania

Uczestnicy szkolenia otrzymają 8 punktów szkoleniowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!