Szkolenia stacjonarne w Tarnowie jesienią 2014r.

04.09.2014

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie informuje, że szkolenia stacjonarne w Tarnowie będą się odbywać tak, jak dotychczas w „błękitnej sali" budynku Enion S.A. przy ul. Lwowskiej 72-96, ale już nie w soboty, lecz w czwartki od godziny 17.00 do 20.00.

1. W dniu 11 września br. (czwartek) od godz.17.00 do 20.00 odbędzie się szkolenie: „Przedawnienie roszczeń"

I.  Problem dawności w prawie cywilnym: przedawnienie i terminy zawite.

II. Prawo właściwe dla przedawnienia:

1.  Prawo krajowe, a prawo prywatne międzynarodowe; Wybór prawa właściwego;

2.  Prawo krajowe, a prawo międzynarodowe: Konwencja o przedawnieniu w międzynarodowej sprzedaży towarów;

3.  Prawo zagraniczne wybranych krajów w zakresie przedawnienia: Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja.

III.  Terminy przedawnienia:

1.  Terminy ogólne z Kodeksu cywilnego;

2.  Terminy szczególne z kodeksu cywilnego;

3.  Terminy szczególne z przepisów pozakodeksowych;

IV.  Przerwanie biegu terminu przedawnienia, ze szczególnym uwzględnieniem twierdzenia uznania roszczenia.

Wykładowca: Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie Zbigniew Miczek.

2. 18 września br. :  „ Nowe prawo konsumenckie"

Wykładowca: radca prawny Marek Szarzyński

3. 27 listopada br. Prawo autorskie: Zasady wykorzystywania oraz ochrony wizerunku - najnowsze orzecznictwo i praktyka obrotu"

a. Prawo do wizerunku - prawo osobiste, czy majątkowe. Problematyka „komercjalizacji" wizerunku.

b. Zasady wykorzystania, w tym rozpowszechnienia  wizerunku.

i.   Zasady uzyskiwania zezwolenia na wykorzystanie (rozpowszechnienie) wizerunku. Forma, treść, zakres zezwolenia.

ii.  Kiedy można wykorzystać wizerunek, bez zgody osoby przedstawionej?

iii. Zasady wykorzystania wizerunku w działalności reklamowej.

c. Rozpowszechnienie wizerunku, a naruszenie innych dóbr osobistych (np. prawa do prywatności, czci).

Wykładowca : radca prawny Roman Bieda

4. 11 grudnia br. : „Skarga kasacyjna"

Wykładowca SSO Marek Syrek