Szkolenia stacjonarne w Krakowie jesienią 2014r.

04.09.2014

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie informuje, że do końca roku szkolenia stacjonarne w Krakowie będą się odbywać, tak jak dotychczas, we wtorki od godz. 17:00 do godz. 20:00 w Audytorium im. Prof. Wincentego Danka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przy ul. Podchorążych 2.

Plan szkoleń

1.  16 września 2014 r.

„Przedawnienie roszczeń"

I.  Problem dawności w prawie cywilnym: przedawnienie i terminy zawite.

II.  Prawo właściwe dla przedawnienia:

1.  Prawo krajowe, a prawo prywatne międzynarodowe; Wybór prawa właściwego;

2.  Prawo krajowe, a prawo międzynarodowe: Konwencja o przedawnieniu w międzynarodowej sprzedaży towarów;

3.  Prawo zagraniczne wybranych krajów w zakresie przedawnienia: Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja.

III.  Terminy przedawnienia:

1.  Terminy ogólne z Kodeksu cywilnego;

2.  Terminy szczególne z kodeksu cywilnego;

3.  Terminy szczególne z przepisów pozakodeksowych;

IV.  Przerwanie biegu terminu przedawnienia, ze szczególnym uwzględnieniem twierdzenia uznania roszczenia.

Wykładowca: Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie Zbigniew Miczek.

2.  21 października 2014r.

„Sposób i zasady prowadzenia kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych"

Wykładowca: Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie Janusz Kot

3.  18 listopada 2014r.

„Prawo autorskie: Zasady wykorzystywania oraz ochrony wizerunku - najnowsze orzecznictwo i praktyka obrotu „

a.  Prawo do wizerunku - prawo osobiste, czy majątkowe. Problematyka „komercjalizacji" wizerunku.

b.  Zasady wykorzystania, w tym rozpowszechnienia  wizerunku.

i.  Zasady uzyskiwania zezwolenia na wykorzystanie (rozpowszechnienie) wizerunku. Forma, treść, zakres zezwolenia.

ii.  Kiedy można wykorzystać wizerunek, bez zgody osoby przedstawionej?

iii.  Zasady wykorzystania wizerunku w działalności reklamowej.

c.  Rozpowszechnienie wizerunku, a naruszenie innych dóbr osobistych (np. prawa do prywatności, czci).

Wykładowca: radca prawny Roman Bieda

4.  9 grudnia 2014r.