Komisja d/s szkoleń OIRP w Krakowie informuje o szkoleniach on-line
marcu i kwietniu 2023 r.
1. W dniu 22 marca 2023 r. ( środa) od godz.17.00 do 20.00 szkolenie pt: „ Prawo i obowiązki radcy prawnego jako kuratora”
Zagadnienia szczegółowe :
Wykładowca: Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie Zbigniew Miczek
Założenia wykładu:
Wykładowca: radca prawny Agnieszka Krysik - od lat doradza w procesach zmiany pokoleniowej w przedsiębiorstwach rodzinnych. Jej zakres doradztwa obejmuje wszystkie obszary związane z sukcesją tj. zmiany korporacyjne, własnościowe i organizacyjne, fundacje rodzinne (strukturyzacja z wykorzystaniem zagranicznych rozwiązań), sprawy spadkowe, spory i mediacje rodzinne majątkowe, Konstytucje Rodzinne. Mec. Agnieszka Krysik jest Przewodniczącą Komisji „BCC dla Rodzinnych” Business Centre Club, będącej platformą służącą wymianie doświadczeń firm rodzinnych.
Mec. Krysik aktywnie współtworzyła Ustawę o fundacji rodzinnej biorąc udział w trwających pięć lat pracach nad jej projektem i nad samą ustawą procedowaną w Sejmie i Senacie.
Laureatka Listy „25 najlepszych prawniczek w biznesie” według magazynu Forbes Women 5/2021.Jest współautorką komentarza do Kodeksu spółek handlowych Wydawnictwa C.H. Beck oraz innych publikacji książkowych. Autorka publikacji na temat procesów sukcesji w biznesie oraz potrzeb legislacyjnych w przestrzeni firm rodzinnych.
Doświadczenie w prowadzeniu procesów zmiany pokoleniowej przedsiębiorstw (sukcesji) i wkład w powstanie Ustawy o fundacji rodzinnej czynią r. pr. Agnieszkę Krysik wiodącym ekspertem - praktykiem w zakresie sukcesji firm rodzinnych
3. W dniu 12 kwietnia 2023 r. 2023 r. ( środa) od godz.17.00 do 20.00 szkolenie pt. „Zmiany w Kodeksie pracy w 2023 r.”
Wykładowca: radca prawny Anna Stokłosa, Dyrektor Departamentu Obsługi i Doradztwa Spraw Pracowniczych Małopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych, Specjalista w zakresie prawa pracy, zagadnień kadrowych oraz ochrony danych osobowych.
Posiada bogate doświadczenie praktyczne w kwestiach związanych ze stosowaniem prawa, zarówno na etapie doradztwa, jak też w postępowaniach kontrolnych i sądowych.
Założenia wykładu :
Wykładowca: radca prawny dr Łukasz Węgrzynowski - pracuje w Sądzie Najwyższym jako specjalista do spraw orzecznictwa w Izbie Cywilnej. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, w ramach której prowadzi szkolenia dla sędziów w zakresu prawa konsumenckiego. Prowadzi też liczne inne szkolenia we współpracy z izbami radców prawnych, radami adwokackimi, jak też webinaria w porozumieniu z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska (dostępne w LEXie).
Ma w swoim dorobku ponad dwieście opracowań naukowych. Monografia pt. „Ekwiwalentność świadczeń w umowie wzajemnej” zdobyła wyróżnienie w konkursie Złote Skrzydła Dziennika Gazety Prawnej, w kategorii Prawo Gospodarcze.
Szczególnie interesuje się problematyką kredytów frankowych. Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych w tym zakresie, autorem glos do wszystkich najważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego i Trybunału Sprawiedliwości UE wydanych w ostatnim czasie, prowadzi też szkolenia w tym zakresie. Szczególnie mocno koncentruje się na problematyce niedozwolonych postanowień umownych jak też wpływie orzecznictwa TSUE na praktykę orzeczniczą polskich sądów.
Szkolenia będą nagrywane i zamieszczone w Extranecie
Uczestnicy otrzymają punkty szkoleniowe , które zostaną wpisane na koncie uczestnika przez Biuro Izby pod warunkiem obecności w pełnym czasie szkolenia :
- za uczestnictwo w szkoleniach wymienionych w pkt. 1,2 i 3 – 8 punktów
- za uczestnictwo w szkleniu wymieniony w pkt. 4 – 4 punkty
Linki umożliwiające dostęp do szkoleń zostaną przesłane newsletterem przed terminami szkoleń, będą także dostępne na stronie internetowej OIRP Kraków po zalogowaniu (zakładka Działy > Dla radców > Szkolenia własne).
Radcowie prawni i aplikanci z innych Izb zainteresowani udziałem w szkoleniu proszeni są o zgłoszenia na 24 godz. przed mającym odbyć się szkoleniem na adres mailowy: szkolenia@oirp.krakow.pl i z tego adresu otrzymają linki rejestracyjne do platformy Live Webinar, na której będzie prowadzone szkolenie.
Radcom prawnym z innych Izb zaświadczenia o odbyciu szkolenia zostaną przesłane do właściwych Izb.
Udział w webinariach dostępny będzie jedynie dla radców prawnych i aplikantów radcowskich (z wyłączeniem innych zawodów prawniczych).