Szkolenia on-line w maju 2023 r.

28.04.2023

Komisja d/s szkoleń OIRP w Krakowie informuje o szkoleniach on-line maju 2023 r.

1. W dniu 18 maja 2023 r., od 17.00 do 20.00 - „Kontrola akcjonariuszy nad prostą spółką akcyjną"

Szkolenie będzie poświęcone specyfice prostej spółki akcyjnej rozpatrywanej z punktu widzenia akcjonariuszy większościowych (założycieli tej spółki). W ramach szkolenia zostaną  poruszone m.in. następujące zagadnienia: funkcjonowanie zasady proporcjonalności praw i wkładów (m.in. problematyka akcji beznominałowych, P.S.A. jako spółka "bezkapitałowa"?, rodzaje wkładów do P.S.A., możliwości dokonywania wypłat z majątku spółki, w tym test wypłacalności oraz test bilansowy),  granice uprzywilejowania akcjonariuszy w P.S.A. (m.in. w zakresie prawa głosu oraz prawa do udziału w zysku, akcje założycielskie, uprawnienia osobiste),  możliwość doprowadzenia do „wyciśnięcia" ze spółki akcjonariuszy mniejszościowych. Szkolenie pozwoli odpowiedzieć na pytania o to, czy prosta spółka akcyjna, szczególnie w porównaniu z najbardziej rozpowszechnionym typem spółki kapitałowej, jakim jest spółka z o.o., oferuje jej założycielom większe możliwości? A może nieznane dotąd ryzyka, których klienci powinni być świadomi? Czy warto polecać tę spółkę swoim klientom?

Wykładowca: radca prawny dr Michał Pyka, pracownik naukowy Katedry Prawa Gospodarczego Prywatnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

2. W dniu 24 maja 2023 r., od 17.00 do 20.00 -  „Dokumentacja pracownicza – warsztat na wzorach procedur, zasad, polityk i wniosków wymaganych nowelizacją Kodeksu pracy w 2023 r.”.

Wykładowca: radca prawny Anna Stokłosa, Dyrektor Departamentu Obsługi i Doradztwa Spraw Pracowniczych Małopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych, Specjalista w zakresie prawa pracy, zagadnień kadrowych oraz ochrony danych osobowych.

Udział w szkoleniach jest otwarty, bez konieczności uprzednich zapisów i rejestracji.

Za uczestnictwo w każdym szkoleniu otrzymają po 8 punktów szkoleniowych, które zostaną naliczone pod warunkiem obecności w pełnym czasie szkolenia.

Szkolenia będą nagrywane i zamieszczone w Extranecie

Linki umożliwiające dostęp do szkoleń zostaną przesłane newsletterem przed terminami szkoleń, będą także dostępne na stronie internetowej OIRP Kraków po zalogowaniu (zakładka Działy > Dla radców > Szkolenia własne).

Radcowie prawni i aplikanci z innych Izb zainteresowani udziałem w szkoleniu proszeni są o zgłoszenia na 24 godz. przed mającym odbyć się szkoleniem na adres mailowy: szkolenia@oirp.krakow.pl i z tego adresu otrzymają linki rejestracyjne do platformy Live Webinar, na której będą prowadzone szkolenia.

Radcom prawnym z OIRP w Krakowie punkty szkoleniowe będą naliczone przez Biuro Izby.

Radcom prawnym z innych Izb zaświadczenia o odbyciu szkolenia zostaną przesłane do właściwych Izb.

Udział w webinariach dostępny będzie jedynie dla radców prawnych i aplikantów radcowskich (z wyłączeniem innych zawodów prawniczych).