"Nowe instytucje prawa spadkowego, na tle ogólnej regulacji tej gałęzi prawa po przemianach ustrojowych roku 1989 - część I". Kraków, 18 marca 2014 r.

07.01.2014

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie
informuje, że
w dniu 18 marca 2014 r. (wtorek) od godz.1700 do godz.2000
w Audytorium im. Prof. Wincentego Danka Uniwersytetu Pedagogicznego
w Krakowie przy ul. Podchorążych 2
odbędzie się szkolenie:
"Nowe instytucje prawa spadkowego, na tle ogólnej regulacji tej gałęzi prawa po przemianach ustrojowych roku 1989- część I : Przemiany prawa spadkowego w latach 1989 - 2014"

Wykładowca : SSR w Tarnowie Piotr Wicherek

Konspekt wykładu:
- omówienie zmian ustawowych i nowych instytucji prawa spadkowego w okresie III RP ze szczególnym uwzględnieniem przepisów intertemporalnych, z tłem historycznym sięgającym do lat międzywojennych (w tym kwestii dziedziczenia po osobach zmarłych w latach 1918-1989),

- omówienie kwestii dziedziczenia gospodarstw rolnych przed i po dniu 14.02.2001 roku, przedstawienie kolejnych zmian ustawodawczych w prawie materialnym spadkowym i procedurze spadkowej, oraz najnowszego orzecznictwa SN w zakresie prawa spadkowego.

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 6 punktów szkoleniowych.