Powtórzenie szkolenia „Praktyczne aspekty prowadzenia kas fiskalnych w kancelariach radców prawnych od 2015 r." w Krakowie w dniu 20 stycznia 2015 r.

Komisja ds. doskonalenia zawodowego informuje:

w  dniu 20 stycznia 2015 r. ( wtorek) w Krakowie  w Sali na parterze budynku siedziby OIRP przy ul.Francesco Nullo 8  od godz. 1700 do 2000

odbędzie się szkolenie:

„Praktyczne aspekty prowadzenia kas fiskalnych w kancelariach radców prawnych od 2015 r."

Cel szkolenia: od 1 stycznia 2015 roku podatnik świadczący usługi prawne ma zostać pozbawiony prawa do wszelkich zwolnień z kas. W praktyce oznacza to, iż każdy prawnik świadczący takie usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych będzie musiał wprowadzić kasę do swojej działalności w 2015 roku.

Szkolenie ma na celu przekazanie w sposób  uporządkowany wiedzy praktycznej w tym zakresie z uwzględnieniem interpretacji organów podatkowych - pozwoli to na uniknięcie popełnienia błędów, powodujących konsekwencje karnoskarbowe i podatkowe.

Program:

1. Podstawy prawne stosowania kas fiskalnych

2. Prawa i obowiązki podatnika rozpoczynającego stosowanie kasy fiskalnej

- termin instalacji kasy fiskalnej

- obowiązki podatnika stosującego kasę rejestrującą

3. Dokumenty niezbędne przy instalacji kasy fiskalnej

4. Skutki niedotrzymania terminu instalacji kasy fiskalnej

5. Sposób prowadzenia kasy fiskalnej oraz warunki jej używania

- paragon fiskalny- warunki jakie musi spełnić

- moment rejestracji usługi na kasie fiskalnej

Wykładowca: Pani Maria Kowalik - wieloletni pracownik służb skarbowych, w tym naczelnik urzędu skarbowego i kierownik oddziału VAT izby skarbowej, członek samorządowego kolegium odwoławczego.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na sali wykładowej  - w szkoleniu będą mogli wziąć udział radcy prawni, którzy podając adres kancelarii zgłoszą swój udział drogą elektroniczną na adres: kasy@oirp.krakow.pl i otrzymają potwierdzenie Biura Izby przyjęcia na listę uczestników po sprawdzeniu, czy nie zalegają z opłatą składek członkowskich.

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 6 punktów szkoleniowych.