07.10.2021

Komisja d/s Nowych Technologii przy Okręgowej Izbie Radców prawnych w Krakowie zaprasza na konferencję :

,,Jak zostać ekspertem w nowej dziedzinie i jaka czeka nas przyszłość?

Termin: 7.10.2021 roku , start godz. 15:00,

Forma uczestnictwa: LiveWebinar albo/lub osobiście w Sali Konferencyjnej OIRP w Krakowie ( ul. Francesco Nullo 8/4, 31-543 Kraków),

Forma rejestracji: mailowa pod adresem nowetechnologie@oirp.krakow.pl

Prelegentami i panelistami będą m:in:
Prof. N. Dr Hab. Dariusz Szostek (wygłosi wykład wprowadzający)
Mec. Roman Bieda (Fundacja AI LAW TECH)
Mec. Tomasz Zalewski (Bird&Bird, Fundacja LEGALTECH POLSKA)
Małgorzata Trębicka (Della)
Dr Iga Kurowska (Legaltech Academy, Head of Innovation&Legaltech)
Mec. Kamila Kurkowska (Uniwersytet SWPS, Women in Law Foundation)
Dr Michał Araszkiewicz (Uniwersytet Jagielloński)

Zapraszamy wszystkich, a więc zarówno entuzjastów legaltech, osoby które dopiero rozpoczynają przygodę z tą tematyką jak i tych, którzy coś słyszeli, ale bali zawsze się zapytać o co dokładnie chodzi.

Uczestnictwo w Konferencji pozwoli na uzyskanie odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

• Czy uważasz, że prawnicy powinni obawiać się, że nowe technologie ,, zabiorą im pracę”?

• Czego należy oczekiwać od nowoczesnego prawnika?

• Najważniejsza umiejętność jaką powinien posiadać ,,nowoczesny” prawnik?

• Legal engineer, legal innovation manager– czym charakteryzują się takie pozycje? Jakie trzeba mieć kwalifikacje?

• Czy eksperci ds. legaltech są nam faktycznie potrzebni jako pozycja samodzielna?

• Jak tworzyć dobre narzędzia legaltech?

• W jakich gałęziach prawa istnieje obecnie najwięcej nowoczesnych narzędzi?

• Które obszary prawa są szczególnie istotne w projektowaniu narzędzi legaltech z uwagi na zgodność z ich przepisami?

• Jakie są najważniejsze akty prawne, które każdy entuzjasta legaltech powinien znać?

• Czy można zostać prawnikiem „legaltech” – czy jest to tylko obszar komplementarny do innych dziedzin prawa?

Zachęcamy do udziału !

legal_plakat_ok_25.jpg

Artykuły powiązane

Konferencja: ,,Jak zostać ekspertem w nowej dziedzinie i jaka czeka nas przyszłość? - 7.10.2021 - link rejestracyjny