3-dniowe szkolenie wyjazdowe, Zakopane, 10-12.05.2013r.

12.03.2013

LISTA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA ZAMKNIĘTA

W dniach od 10 do 12 maja 2013 r.

w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym „Geovita"

w Zakopanem, ul. Wierchowa 4

odbędzie się szkolenie wyjazdowe obejmujące następującą tematykę:

1. DOCHODZENIE PRAW Z WEKSLA  W POSTĘPOWANIU WEKSLOWYM ORAZ SPOSOBY  OBRONY DŁUŻNIKA WEKSLOWEGO  ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM WEKSLA IN BLANCO

Wykładowca: Sędzia Sądu Apelacyjnego w Krakowie Józef Wąsik

2. KARA UMOWNA. ZAGADNIENIA PRAWA MATERIALNEGO I PROCESOWEGO

I.     Kara umowna jako źródło zobowiązania - założenia teoretyczne

II.    Kara umowa jako forma zabezpieczenia wykonania zobowiązania

III.   Klauzule umowne dotyczące kary umownej

IV.  Treść klauzuli kary umownej, a szkoda

V.   Treść klauzuli kary umownej, a zasady współżycia społecznego

VI.  Roszczenie z kary umownej jako podstawa potrącenia wierzytelności

VII. Zagadnienie procesowe  związane z roszczeniami o zapłatę kary umownej

1.  Dochodzenie roszczenia z kary umownej - ciężar dowodu

2.  Obrona przez roszczeniem z kary umownej - rodzaje zarzutów, ciężar dowodu

VIII. Kara umowna jako podstawa zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym

IX.   Kara umowa w umowach konsumenckich

X.    Kara umowna w stosunkach z prawa pracy

Wykładowca: Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie Zbigniew  Miczek

Szkolenie rozpocznie się w dniu 10 maja 2013 r. o godzinie 11-tej , a zakończy śniadaniem w dniu 12 maja 2013 r.

Ze względu na dofinansowanie szkolenia przez Centrum Szkolenia Ustawicznego KRRP oraz Radę OIRP w Krakowie koszt szkolenia wynosi 400 zł i obejmuje zakwaterowanie oraz wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje).

Dla osób uczestniczących w wykładach bez zakwaterowania koszt szkolenia wynosi 140 zł za 2 dni wykładów i obejmuje także obiady i  napoje podczas wykładów oraz w przerwie „kawowej". Uczestniczący  w samych tylko wykładach, bez noclegu, mogą dodatkowo opłacić kolacje w dniu 10 i 11 maja br. pod warunkiem zgłoszenia się do organizatora szkolenia : tel.668 014 014  do dnia 22 kwietnia 2013 r.

Druki zgłoszenia zostały zamieszczone poniżej.

Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie pisemnie na załączonym druku wraz z uiszczeniem opłaty. Zgłoszenie z dowodem uiszczenia opłaty za szkolenie może zostać przesłane faxem (tel. 12 410 84 01), elektronicznie na adres: szkolenia@oirp.krakow.pl lub drogą pocztową.

Dokonanie wpłaty bez wcześniejszego zgłoszenia, a także doręczenie zgłoszenia bez dowodu wpłaty nie uprawnia do udziału w szkoleniu.

Na blankiecie przelewu należy wpisać imię i nazwisko radcy, którego wpłata dotyczy. Na formularzu zgłoszenia należy wskazać również osobę, z którą uczestnik chciałby zostać zakwaterowany w pokoju dwuosobowym. Wskazanie takiej osoby może także nastąpić w terminie późniejszym, lecz najdalej do dnia 22 kwietnia  br., w przeciwnym razie zakwaterowanie zostanie ustalone administracyjnie.

W  szkoleniu mogą uczestniczyć osoby,
które regularnie opłacają składki członkowskie i nie zalegają w opłatach.

W przypadku zaległości w opłatach, zgłaszający uczestnictwo nie zostaną zakwalifikowani do udziału w szkoleniu, prosimy zatem o sprawdzenie rejestru opłat w Biurze Izby (tel. 12 410 82 60  wew. 11) przed przesłaniem zgłoszenia.

Osoby, które zgłoszą uczestnictwo w szkoleniu, a posiadający zaległości w opłacaniu składek, nie będą wzywani do ich uiszczenia i nie zostaną powiadomieni o nie zakwalifikowaniu się na szkolenie.

Rezygnacja z udziału w szkoleniu, potwierdzona na piśmie , jest możliwa najpóźniej na 14 dni przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja późniejsza, bez względu na jej przyczynę, nie będzie uprawniać do zwrotu wniesionej opłaty.

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 24 punkty szkoleniowe.

Uwaga: osobom zakwalifikowanym na szkolenie, które opuszczą wykłady nie zostaną przyznane punkty szkoleniowe.

Plan szkolenia, Zakopane, 10-12.05.2013.
Karta zgłoszenia na wykłady, Zakopane, 10-12.05.2013.
Karta zgłoszenia z noclegiem, Zakopane, 10-12.05.2013.