Wyspecjalizowane kursy języka angielskiego Legal English

Szkoła języka angielskiego prawniczego Saturday School
serdecznie zaprasza radców prawnych oraz aplikantów OIRP w Krakowie
na wyspecjalizowane kursy języka angielskiego prawniczego

Zajęcia stanowią odpowiedź na potrzeby rynkowe polskich prawników, poszukujących praktycznej wiedzy z zakresu Legal English, przydatnej w codziennej pracy z klientami i realiach rodzimego (a nie brytyjskiego) obrotu prawnego. W roku akademickim 2020/2019 oferujemy dwa kursy: Legal English For Polish Lawyers oraz kurs przygotowujący do certyfikatu TOLES.

Legal English for Polish Lawyers

Program kursu Legal English for Polish Lawyers opracowany został przez prawnika – dla prawników i obejmuje profesjonalny kurs językowy i wiodący kurs całej szkoły – zajęcia kładą nacisk na tłumaczenia oryginalnych polskich dokumentów prawniczych i sądowych, ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa z różnych dziedzin prawa oraz struktur gramatycznych Legal English. W toku kursu tłumaczymy m.in.:

• fragmenty polskich ustaw i kodeksów
  • pełnomocnictwa i wezwania do zapłaty
  • umowy sprzedaży, najmu, zlecenia
  • umowy o pracę, umowy i uchwały spółek
  • akty notarialne
  • pozwy i wyroki sądowe
  • decyzje administracyjne i akty oskarżenia

Jednocześnie kurs ma na celu wykształcenie umiejętności swobodnego posługiwania się prawniczym angielskim w trakcie negocjacji i spotkań biznesowych.

Podstawowe informacje o kursie:

Start: 20 października 2020 r. – informacja o dokładnym terminie i godzinie spotkania organizacyjnego zostanie przekazana mailowo oraz na stronie internetowej w zakładce Kursy;

• Forma zajęć: kurs on-line
  • Koszt: 900 zł za semestr (aplikanci – zniżka 100 zł);
  • Czas trwania: 2 semestry; 14 spotkań w semestrze; 1,5 godziny tygodniowo

TOLES Higher preparation

Kurs skierowany do osób, które zamierzają przystąpić do międzynarodowego egzaminu TOLES Higher (Test of Legal English Skills) i uzyskać rozpoznawalny w świecie certyfikat potwierdzający wysoki stopień umiejętności w posługiwaniu się angielskim prawniczym w realiach biznesowych.

Główną ideą kursu jest nabycie nowej oraz dostosowanie dotychczasowej wiedzy z zakresu Legal English do ram i wymagań egzaminacyjnych TOLES, celem uzyskania jak najlepszego wyniku egzaminu. Kurs pozwala oswoić się ze strukturą i wymaganiami testów TOLES oraz wszystkimi typami zadań egzaminacyjnych i technikami ich rozwiązywania. Program kursu uwzględnia również przeprowadzenie symulowanego egzaminu TOLES Higher.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które myślą o uzyskaniu certyfikatu TOLES Higher. W szczególności zapraszamy:

• absolwentów naszych kursów Introduction to Legal English oraz Legal English for Polish Lawyers, celem dostosowania zdobytej dotychczas wiedzy do wymogów egzaminacyjnych TOLES
  • osoby, które odznaczają się już pewną wiedzą z zakresu Legal English, nabytą na innych kursach, w ramach kontaktów zawodowych lub w drodze samodzielnych studiów.

Podstawowe informacje o kursie:

Start: 21 października 2020 r. – informacja o dokładnym terminie i godzinie spotkania organizacyjnego zostanie przekazana mailowo oraz na stronie internetowej w zakładce Kursy;

• Forma zajęć: kurs on-line
  • Koszt: 900 zł za semestr (aplikanci – zniżka 100 zł);
  • Czas trwania: 2 semestry, 11 spotkań w semestrze, 1.5 godziny tygodniowo

Dodatkowo zapraszamy do kontaktu Kancelarie, które zainteresowane są przeprowadzeniem kursu Legal English for Polish Lawyers on-line indywidualnie dla ich prawników.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.saturdayschool.pl

Zapisy poprzez formularz dostępny na stronie, telefonicznie lub za pośrednictwem portalu Facebook.

Do zobaczenia na zajęciach!

Adam Sobota

radca prawny