Webinarium Komisji Zagranicznej Krajowej Rady Radców Prawnych we współpracy z okręgowymi izbami radców prawnych
„Prawnik i technologie – bezpieczeństwo nowoczesnych technologii w tym aplikacji komunikacyjnych w aspektach praktyki i deontologii”
Poniedziałek 28.09.2020 r. godz. 14.00 - 16.00
Webinarium realizowane poprzez Zoom
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapraszamy do rejestracji pod linkiem: https://prawnikitechnologie.webankieta.pl/
Link do webinarium uczestnicy otrzymają indywidualnie przed wydarzeniem na adres mailowy wskazany w formularzu rejestracyjnym.
PROGRAM
Godz. 14.00
Otwarcie webinarium :
- r.pr. MICHAŁ KORWEK, Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych
- r.pr. JOANNA WISŁA-PŁONKA, Przewodnicząca Komisji Zagranicznej KRRP i Komisji Zagranicznej OIRP W Opolu
Godz. 14.05
Prelekcja nr 1: Bezpieczeństwo rozwiązań typu Software as a Service (SaaS)
- AGNIESZKA POTERALSKA, LL.M. – prawniczka, pasjonatka rozwiązań ze świata LegalTech, współtwórczyni startupu inteliLex, z którym wygrała międzynarodowy konkurs programowania rozwiązań dla branży prawniczej Global Legal Hackathon 2019 w kategorii GROWL (Global Rise of Women in LegalTech). Członkini Komisji ds. współpracy z zagranicą w OIRP we Wrocławiu i Komisji ds. Nowych Technologii w Federacji Adwokatur Europejskich. Laureatka konkursu Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra 2019.
Godz. 14.15
Prelekcja nr 2: Człowiek a proces nowych technologii - najsłabsze ogniwo, czy synergia?
- r.pr. MICHAŁ SKRZYWANEK – radca prawny, wspólnik kancelarii Dotlaw sp.k., doradca w obszarze prawa nowych technologii, Data Compliance, Legal Design, uczestnik Legal Hackathonu w 2020, OIRP Wrocław. Członek Komisji ds. współpracy z zagranicą w OIRP we Wrocławiu i Komisji ds. Nowych Technologii w Federacji Adwokatur Europejskich.
Godz. 14.25
Prelekcja nr 3: Wyzwania wobec cyberbezpieczeństwa – legal tech, blockchain i inne narzędzia w pracy prawnika.
- prof. dr hab. DARIUSZ SZOSTEK – radca prawny, partner zarządzający w Szostek_Bar i Partnerzy Kancelarii Prawnej, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego w Zakładzie Prawa i Postępowania Cywilnego. Specjalizuje się w prawie nowych technologii w tym aspektach prawnych handlu elektronicznego i prawie konsumenckim. Ekspert z zakresu identyfikacji elektronicznej oraz metod uwierzytelniania.
Godz. 14.35
Prelekcja nr 4: Integralność danych w procesach prawnych.
- JANUSZ KLICH – absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz kształcenia ustawicznego na Uniwersytecie Oxfordzkim. Obecnie szef londyńskiego oddziału amerykańskiej firmy z sektora usług prawnych gdzie jest odpowiedzialny za projekty międzynarodowe i regulacyjne. Promotor sztucznej inteligencji w procesach prawnych. Radca prawny z OIRP Opole.
Godz. 14.45
Prelekcja nr 5: Pojazdy autonomiczne – odpowiedzialność cywilna.
- r.pr. ANNA TARASIUK – radca prawny, wspólnik i partner zarządzający w Łyszkiewicz Tarasiuk Kancelaria Radców Prawnych. Ekspertka z zakresu prawa ubezpieczeń gospodarczych z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na polu krajowym i międzynarodowym. Doradza m.in. w zakresie tworzenia, adaptacji do warunków rynkowych i zapewnienia zgodności z przepisami prawa dokumentacji dotyczącej produktów ubezpieczeniowych – także bardzo innowacyjnych.
Godz. 14.55
Prelekcja nr 6: Rozwiązania IT. Na co zwrócić uwagę optymalizując pracę kancelarii?
- PIOTR BEREZIEWICZ – CEO & Founder - Aberit Sp z o.o., CEO & Founder - B8SoftwareHouse LLC, Ekspert w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Z branżą IT związany od 2007 roku. Rozwija spółki technologiczne, specjalizujące się w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań, optymalizacji procesów biznesowych, projektowaniu systemów dedykowanych. Stworzył m.in. system do zarządzania firmą doradczą, kancelarią czy biurem księgowym. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Autor wielu publikacji i prelegent konferencji m.in. Internet Beta, Mobile Trends Conference & Awards, Aula Polska, Akademia e-Biznesu. Ekspert m.in. z zakresu rozwiązań innowacyjnych, doradztwa strategicznego w zakresie rozwiązań informatycznych oraz zarządzania.
Godz. 15.05
Prelekcja nr 7: Rola wewnętrznych procedur i regulaminów przy wdrażaniu bezpiecznej komunikacji w Kancelarii
- r.pr. AGNIESZKA WACHOWSKA – partner w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, członkini Komisji LegalTech OIRP w Warszawie. Ekspertka prawa nowych technologii, prawa IT oraz prawnych obszarów cyberbezpieczeństwa z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze projektów IT.
Godz. 15.15
Prelekcja nr 8: Cyberbezpieczeństwo – nowa specjalizacja dla radcy prawnego.
- r.pr. ROMAN BIEDA - radca prawny i rzecznik patentowy w Kancelarii Maruta Wachta. Od prawie 20 lat specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie nowych technologii. Współpracownik CPPTiNT Uniwersytetu Opolskiego. Członek Wirtualnej Katedry Etyki i Prawa. Jest opiekunem merytorycznym oraz wykładowcą na studiach podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii oraz współtwórcom studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego.
Godz. 15.30
DYSKUSJA
Godz. 16.00
Zamknięcie webinarium
- r.pr. MICHAŁ KORWEK, Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych
- r.pr. JOANNA WISŁA-PŁONKA, Przewodnicząca Komisji Zagranicznej KRRP i Komisji Zagranicznej OIRP W Opolu
Pobierz załączniki
2020 09 28. Program webinarium. Prawnik i technologie.pdf