Szkolenie pt. „Aspekty prawne (PWI) współpracy MŚP i naukowców: transfer technologii” Warszawa, 18.04.2016 r.

18.04.2016

Biuro Transferu Technologii IF PAN oraz jego spółka celowa NanoTechIP sp. z o.o. we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych H2020 oraz:

European IPR Helpdesk

Latin America IPR Helpdesk

EUROCHABRES with European and Latin America Technology Based Business Network (ELAN Network)

organizują w dniu 18/04/2016 r. w Instytucie Fizyki PAN (al. Lotników 32/46, - Warszawa) szkolenie
pt. „Aspekty prawne (PWI) współpracy MŚP i naukowców: transfer technologii”
.

Celem szkolenia jest z jednej strony podniesienie świadomości różnic w regulacjach prawnych europejskiego systemu IP i systemu prawnego Ameryki Łacińskiej, a z drugiej strony budowaniu zdolności wśród małych i średnich przedsiębiorstw i naukowców w profesjonalnym zarządzaniu IP i korzystaniu z tegoż IP.

Zastosowanie strategiczne i zarządzanie własnością intelektualną (IP) w biznesie, jak i w międzynarodowych inicjatywach badawczych ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia europejskiej bazy naukowej i technologicznej, pobudza innowacyjność i przyczynia się do zapewnienia wzrostu gospodarczego w UE.

Proponowane szkolenie z PWI wskazuje jak tworzyć wartość przez profesjonalne zarządzanie własnością intelektualna i jej wykorzystanie. Z uwagi na bardzo praktyczne podejście warsztatowe tegoż szkolenia uczestnicy zostaną zaznajomieni z głównymi pojęciami, koncepcjami zarządzania PWI i strategiami tworzenia z PWI wartości w tworzeniu innowacyjności.

Rejestracja: