Szkolenie: "Dochodzenie roszczeń wynikających z nieważnej umowy o kredyt frankowy w przypadku upadłości banku" - 21-22.09.2023

21.09.2023 - 22.09.2023
Instytut Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego Uczelnia Łazarskiego chciałaby poinformować, że w związku z licznymi pytaniami od radców prawnych i adwokatów dotyczącymi dochodzenia roszczeń w przypadku upadłości Getin Banku organizuje dwudniowe szkolenie dotyczące dochodzenia roszczeń wynikających z nieważnej umowy frankowej w przypadku ogłoszenia upadłości banku. Szkolenie obejmie zagadnienia ogólne dotyczące dochodzenia roszczeń z umów frankowych, zgłaszanie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym i składanie oświadczenia o potrąceniu, sprzeciw w przypadku odmowy uznania wierzytelności na liście wierzytelności, problematykę wielopodmiotowości kredytobiorców zarówno w aspekcie merytorycznym jak i technicznym związanym z wypełnianiem formularzy w systemie teleinformatycznym, dostęp do danych osobowych kredytobiorców, problematykę wpływu upadłości na procesy sądowe zawieszone na skutek ogłoszenia upadłości, wpływu upadłości na zabezpieczenia, w tym zastosowanie przepisów prawa upadłościowego jako szczególnej podstawy do wstrzymania płatności rat przez kredytobiorcę. NA szkolenie obowiązuje kod rabatowy Rabat15 w wysokości 15%.
 
Dochodzenie roszczeń wynikających z nieważnej umowy o kredyt frankowy w przypadku upadłości banku (21-22.09.2023 r.)
 

Forma: online
 
Prelegenci:

 
dr. hab Anna Hrycaj, prof. UŁa

Dyrektor Instytutu Prawa Upadłościowego, Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Profesor Uczelni Łazarskiego, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie z ponad dwunastoletnim doświadczeniem orzeczniczym w sprawach upadłościowych, przedstawiciel rządu w ramach prac legislacyjnych dotyczących prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w Sejmie i Senacie, członek Rady Legislacyjnej XIII kadencji, osoba sprawująca nadzór jakości w ramach projektu Krajowego Rejestru Zadłużonych, członek Stowarzyszenia Sędziów Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych. W latach 2010 – 2011 członek państwowej Komisji Egzaminacyjnej powołanej przez Ministra Sprawiedliwości dla osób, które ubiegają się o licencję syndyka. W 2012r. ekspert Komisji Europejskiej do spraw nowelizacji europejskiego prawa upadłościowego. Od 2013 r. przewodnicząca zespołu powołanego przez Ministra Sprawiedliwości ds. przygotowania projektów ustaw z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Członek sekcji prawa upadłościowego Instytutu Allerhanda, Judicial Wing of Insol Europe oraz International Insolvency Institute. Autorka i współautorka szeregu publikacji dotyczących postępowania egzekucyjnego oraz postępowania upadłościowego, m.in.: „Egzekucja praktyczna”, “Syndyk masy upadłości”, “Wzory pism i orzeczeń w postępowaniu upadłościowym i naprawczym”, “Europejskie prawo upadłościowe”, „Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne. System Prawa Handlowego. Tom 6”, „Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz”, „Wzory pism procesowych i sądowych w postępowaniu restrukturyzacyjnym”, „Upadłość konsumencka. Komentarz.”


dr Bartosz Sierakowski

kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny i radca prawny specjalizujący się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym, członek Instytutu Prawa Upadłościowego, Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością, partner w kancelarii Zimmerman, Sierakowski i Partnerzy.

 

dr Piotr Bednarczyk
 

doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego XXVIII Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie, dedykowanego do spraw frankowych.

Pobierz załączniki

program franki.pdf

Przydatne linki