Instytut Allerhanda, organizator ogólnopolskich kongresów INSO, poświęconych prawu upadłościowemu i naprawczemu, serdecznie zaprasza na drugą edycję kompleksowego szkolenia z zakresu znowelizowanego Prawa upadłościowego i naprawczego oraz nowo powstałego Prawa restrukturyzacyjnego, z uwzględnieniem aspektów praktycznych. Serię dwudniowych spotkań (piątek/sobota) wykładowo -warsztatowych, w terminie od stycznia 2016 r. do maja 2016 r. (łącznie 110 godzin lekcyjnych) poprowadzą wybitni eksperci prawa upadłościowego i naprawczego, współautorzy znowelizowanego prawa.
Nowa ustawa Prawo restrukturyzacyjne obowiązuje od 1 stycznia 2016 roku. Akt stanowi m.in., że przedsiębiorca znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej - niewypłacalny lub zagrożony niewypłacalnością - będzie mógł wybrać procedurę naprawczą dopasowaną do swoich potrzeb. Postępowania restrukturyzacyjne mają umożliwić zmiany struktury majątku, zobowiązań i zatrudnienia w celu pozostania w obiegu gospodarczym. Ustawa wprowadza cztery rodzaje postępowania restrukturyzacyjnego - o zatwierdzenie układu, przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie układowe i postępowanie sanacyjne.
Nowe przepisy zakładają też wprowadzenie dodatkowych gwarancji poszanowania praw wierzycieli na każdym etapie postępowania restrukturyzacyjnego. W myśl ustawy wierzyciele będą mieli wpływ na przebieg postępowania. Np. będą mogli domagać się zwołania rady wierzycieli przez sędziego-komisarza.
Ustawa zawiera ponadto przepisy dotyczące międzynarodowego postępowania restrukturyzacyjnego, a także regulacje obejmujące odrębne postępowania restrukturyzacyjne, w tym: postępowanie restrukturyzacyjne wobec deweloperów, emitentów obligacji, banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, banków hipotecznych oraz instytucji kredytowych, banków zagranicznych oraz banków krajowych prowadzących działalność za granicą.
Szkolenie Postępowanie upadłościowe i prawo restrukturyzacyjne jest dedykowane praktykom Prawa upadłościowego i naprawczego, doradcom restukturyzacyjnym, prawnikom, sędziom, przedstawicielom instytucji finansowych, osobom przygotowującym się do egzaminu na licencję syndyka oraz wszystkim zainteresowanym.
Informujemy o możliwości wykupienia pojedynczego dnia szkoleniowego.
Szczegółowe informacje na temat szkolenia są dostępne na stronie Allerhand Training:http://kongresy.allerhand.pl/training/
Udział w szkoleniach objętych patronatem OIRP w Krakowie umożliwia uzyskanie przez radców prawnych punktów szkoleniowych.