Szkoła Prawa Austriackiego organizuje studium prawa austriackiego

Szanowni Państwo,

w letnim semestrze roku akademickiego 2022/2023 Szkoła Prawa Austriackiego organizuje studium prawa austriackiego.

Oferuje ona studentom oraz absolwentom wydziałów prawa możliwość zapoznania się z austriackim porządkiem prawnym z perspektywy prawno-porównawczej, uwzględniającej rozwój i wpływ prawa europejskiego na prawo krajowe. Wykłady w Szkole prowadzone są przez profesorów Wydziału Prawa Uniwersytetu Wiedeńskiego i składają się z 6 trzydniowych kursów (czwartek godz. 17–20, piątek godz. 16–20, sobota godz. 9–14). Obejmują one następujące przedmioty:

• prawo konstytucyjne,
  • prawo pracy,
  • prawo cywilne,
  • prawo handlowe, prawo bankowe, prawo konkurencji, prawo ubezpieczeń
  • postępowanie cywilne i prawo upadłościowe,
  • prawo karne gospodarcze i postępowanie karne.

Egzamin ma formę pisemną. Ukończenie SPA pozwala uzyskać 15 pkt. ECTS oraz dyplom sygnowany przez oba uniwersytety. Najlepsi absolwenci mają możliwość odbycia praktyk w renomowanych austriackich kancelariach oraz Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu.

Rekrutacja do Szkoły Prawa Austriackiego odbywa się do 6 marca 2023 poprzez mailowe zgłoszenia na adres: malgorzata.wokal@uj.edu.pl. Aby zostać studentem Szkoły należy mieć zaliczony kurs "Prawniczy język niemiecki" lub przejść rozmowę kwalifikacyjną w języku niemieckim.

Pytania dotyczące programu prosimy kierować bezpośrednio do kierownika Szkoły Prawa Austriackiego mec. Pawła Kuglarza email: p.kuglarz@tatara.com.pl

Harmonogram dostępny jest na stronie https://okspo.wpia.uj.edu.pl/harmonogram2

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń!

Małgorzata Wokal

Paweł Kuglarz