Studia podyplomowe prawa karnego skarbowego na UŁ

24.01.2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w V edycji Podyplomowych Studiów Prawa Karnego Skarbowego. Studia zostały powołane na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, przy Katedrze Postępowania Karnego i Kryminalistyki.

Program Studiów obejmuje 156 godzin dydaktycznych, na które składają się cztery bloki tematyczne:

• Elementy obrotu gospodarczego w aspekcie prawa karnego skarbowego,
  • Elementy prawa finansowego i rachunkowości w aspekcie prawa karnego skarbowego,
  • Prawo karne gospodarcze a prawo karne skarbowe,
  • Prawo karne skarbowe – zagadnienia materialne, procesowe i wykonawcze.

Studia kończą się egzaminem.

Zajęcia są prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Łódzkiego, z Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Zarządzania, także przedstawicieli zawodów prawniczych.

Wykładowcami są zarówno dogmatycy prawa, jak i przedstawiciele praktyki: sędziowie Sądu Najwyższego, sądów powszechnych wszystkich szczebli, a więc rejonowych, okręgowych i apelacyjnych, prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi. Zajęcia są prowadzone przez osoby legitymujące się stopniem naukowym co najmniej doktora.

Zajęcia będą prowadzone w soboty, wyjątkowo w niedziele.

Czas trwania Studiów:

Kwiecień 2018 – marzec 2019

Rekrutacja prowadzona jest do 6 kwietnia 2018 r.

Liczba miejsc: 30

Słuchaczami mogą być absolwenci studiów wyższych I oraz II stopnia.

Szczegółowe informacje:

Clic.jpg

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
sekretariat Katedry Postępowania Karnego i Kryminalistyki, pokój 4.13, w godzinach 10-14 (90-232 Łódź, ul. Kopcińskiego 8/12),

e-mail: prawokarneskarbowe@wpia.uni.lodz.pl