Studia podyplomowe „Mediacja i inne metody alternatywnego rozwiązywania sporów" na Wydziale Prawa i Administracji UJ

09.08.2016

Studia podyplomowe „Mediacja i inne metody alternatywnego rozwiązywania sporów" prowadzone są na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów przy WPiA UJ. Kierownikiem studiów podyplomowych do dnia 29 lutego 2016 roku był prof. dr hab. Krzysztof Płeszka. Od pierwszego marca obowiązki te pełni dr hab. Dobrosława Szumiło-Kulczycka.

Regulamin studiów

Rekrutacja na studia podyplomowe

Kandydaci na studia

Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być osoby, które ukończyły studia licencjackie lub magisterskie.

Czas trwania studiów

Studia obejmują ponad 200 godzin (akademickich, po 45 minut) zajęć, w tym 82 godzin interaktywnych zajęć warsztatowych prowadzonych w grupach. Zajęcia trwają dwa semestry od października/listopada do czerwca/lipca i zasadniczo odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedziele w godzinach 9:30-17:30.

Egzaminy i ukończenie studiów

W toku studiów organizowane są dwa egzaminy w formie testu jednokrotnego wyboru (oba typu open-book exam), obejmujące zagadnienia przedmiotów wykładowych. Każdy z testów zawiera 50 pytań i trwa 60 minut. Suma uzyskanych punktów z obu egzaminów decyduje o ocenie na świadectwie. Za aktywność na warsztatach przyznawane są dodatkowe punkty. Skala ocen przedstawia się następująco: 51-60 ocena dostateczna, 61-70 ocena dostateczna plus, 71-80 ocena dobra, 81-90 ocena dobra plus, 91 i więcej ocena bardzo dobra.

Kończąc studia słuchacz otrzymuje świadectwo podpisane przez Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego i Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Świadectwo stanowi dokument zawierajacy informacje o ocenie końcowej oraz wykaz przedmiotów zaliczonych w toku studiów.

Opłata za studia

• Opłata za studia wynosi 5600 zł (2015/2016) uiszczana w całości lub ratalnie. Płatności mogą być dokonywane przez Urzędy Pracy, fundacje i operatorów środków unijnych. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.
  • Opłata za świadectwo ukończenia studiów 30 zł, uiszczana przed zakończeniem studiów. Opłata nie może być zaliczona w poczet opłaty za studia.

Kadra studiów podyplomowych

Zajęcia prowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni i doktoranci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, mediatorzy, negocjatorzy, trenerzy mediacji, adwokaci, radcowie prawni, prokuratorzy i sędziowie. Więcej szczegółów.