Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Center For American Studies (CFAS), ma wielką przyjemność zaprosić członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie do udziału w szkoleniach Client Interviewing & Witness Questioning z prof. Richardem Balesem (absolwentem Cornell Law School) oraz szkoleniu pt. Co grozi za błąd medyczny? Zasady odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej z trójką ekspertek z dziedziny prawa medycznego. Szkolenia odbywają się w dogodnym formacie wieczorowym na intuicyjnej platformie Zoom.
1. Szkolenie Client Interviewing & Witness Questioning for Lawyers (piątek 24 marca 17:30-20:30 i sobota 25 marca 12:00-16:00, platforma Zoom)
Szkolenie ma na celu wyposażenie uczestników w dwie kluczowe umiejętności: (1) przeprowadzania wywiadu/rozmów wstępnych z klientami oraz (2) przesłuchiwania świadków i biegłych. Szkolenie oparte jest w 100% na scenariuszach z codziennej pracy prawników. Więcej informacji w opisie – link poniżej.
Prowadzący: Profesor Richard Bales zdobył tytuł doktora prawa na Cornell Law School (uniwersytet Ivy League). Oprócz nauczania na wydziałach prawa w Stanach Zjednoczonych, profesor Bales prowadził też szkolenia w Australii, Wietnamie, Indonezji, Turcji, Malezji, Chinach oraz Birmie. Jest autorem ponad osiemdziesięciu publikacji, w tym m.in. książek Cambridge Handbook of U.S. Labor Law (Cambridge University Press 2020) i Arbitration Law (West Publishing).
Termin rejestracji early-bird z 25% zniżki: 15 marca 2023 roku.
Cena ze zniżką to 299 PLN (zamiast 349 PLN).
Pełny opis szkolenia i rejestracja:
www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-weekendowe/client-interviewing-witness-questioning
2. Szkolenie Co grozi za błąd medyczny? Zasady odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej (trzy wieczory: 28, 29, 31 marca, platforma Zoom)
Szkolenie ma na celu przybliżenie problematyki błędu medycznego z perspektywy odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej. Tematyka cyklu szkoleń jest niezwykle przydatna ze względu na fakt, że zagadnienie błędu medycznego leży na pograniczu nauk prawnych i medycznych, i od zawsze budzi wiele kontrowersji oraz problemów natury praktycznej. Więcej informacji w opisie – link poniżej.
Prowadzące:
Monika Urbaniak – radca prawny, profesor nauk prawnych, kierownik Katedry i Zakładu Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie medycznym oraz prawie konstytucyjnym.
Joanna Długosz-Jóźwiak – adwokat, doktor habilitowana nauk prawnych, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie karnym, prawie karnym medycznym, prawie wykroczeń, prawie karnym gospodarczym oraz współpracy międzynarodowej w sprawach karnych.
Agnieszka Wojcieszak-John – doktor nauk prawnych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe z zakresu Menedżer w opiece zdrowotnej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Termin rejestracji early-bird z 30% rabatem: 13 marca 2023.
Koszt udziału ze zniżką to tylko 499 PLN (zamiast 699 PLN).
Podział zajęć w ramach cyklu: – Wtorek 28 marca 2023 r. godz. 18:00-21:30 – odpowiedzialność karna za błąd medyczny; – Środa 29 marca 2023 r. godz. 18:00-20:00 – odpowiedzialność cywilna za błąd medyczny; – Piątek 31 marca 2023 r. godz. 18:00-20:00 – odpowiedzialność zawodowa za błąd medyczny.
Link do pełnego opisu kursu i rejestracji: www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-weekendowe/co-grozi-za-bad-medyczny-zasady-odpowiedzialnosci