Środki obrony formalnej i merytorycznej wierzyciela oraz dłużnika w nowym postępowaniu egzekucyjnym. Warszawa, 23.05.2013r.

13.05.2013

Zapraszamy na nasze najbliższe szkolenia prawnicze organizowane wraz z Fundacją Adwokatury Polskiej, podsumowujące praktykę po zmianach przepisów kpc. Pierwsze spotkanie:

Środki obrony formalnej i merytorycznej wierzyciela oraz dłużnika w nowym postępowaniu egzekucyjnym,

odbędzie się już 23 maja 2013 Warszawie a poprowadzą je SSN Marta Romańska oraz adw. Olga Sztejnert- Roszak, posiadające bogate doświadczenie w stosowaniu przepisów kpc w praktyce.

W programie przewidywane są m.in. zagadnienia:

1. Zbiegi egzekucji:
2. Skarga na czynności komornika, jako środek zaskarżenia w postępowaniu egzekucyjnym.
3. Powództwa przeciw egzekucyjne jako środek merytorycznej obrony przed egzekucją
4. Zagraniczne tytuły egzekucyjne  - uwagi na temat błędów uniemożliwiających egzekucję;
5. Dlaczego czasami ustanowienie zabezpieczenia (np. w postaci hipotek) nie gwarantuje skutecznej egzekucji;
6. Egzekucja zaniechania - czy można aresztować dłużnika lub prezesa jego zarządu;
7. Wyjawienie majątku dłużnika;
8. Koszty w postępowaniu egzekucyjnym. Zagadnienie kosztów postępowań prowadzonych równolegle, na podstawie dalszych tytułów egzekucyjnych.
9. Nowe obowiązki wierzyciela i jego pełnomocnika po zmianach KPC.

Szczegóły programowe i organizacyjne znajdą Państwo w załączonych plikach oraz na naszej stronie internetowej www.businessoption.pl . Certyfikaty uczestnictwa w powyższych szkoleniach dokumentują spełnienie obowiązku doskonalenia zawodowego w liczbie 5 godzin merytorycznych zegarowych.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do konsultacji z nami.

Z poważaniem,

Zespół Działu Szkoleń Business Option