Ślubowanie radców prawnych 2017

12.07.2017

11 lipca 2017 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się uroczyste ślubowanie radców prawnych. Nowi członkowie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie przybyli licznie, wraz z rodzinami i przyjaciółmi, dumnie prezentując po raz pierwszy swoje togi.

_DSC7154m.jpg

Uroczystość ślubowania uświetnili znamienici goście, tj. Ryszard Ostrowski Wiceprezes KRRP, SSA Rafał Dzyr Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie, SSO Beata Morawiec Prezes Sądu Okręgowego Krakowie, SSA Andrzej Solarz Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej ds. egzaminu radcowskiego, adwokat Aleksander Gut Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie, a także przedstawiciele sponsorów: Wydawnictwa Wolters Kulwert – Wojciech Zysk, Piotr Pilch-Dobrowiecki, Marcin Łuc; Wydawnictwa C.H. Beck – Mariusz Walczyński, Tomasz Świerczyński oraz Towarzystwa Akcyjnego Telimena S.A. – Wojciech Wawrzyniak.

_DSC7090m.jpg

W imieniu Prezydium OIRP w Krakowie, zebranych przywitał Dziekan Rady dr Marcin Sala-Szczypiński.

_DSC7086m.jpg

Uroczystość ślubowania jest zwieńczeniem trudnej drogi aplikacji oraz wymagającego egzaminu, dlatego w tak doniosłym wydarzeniu nie mogło zabraknąć osób, które tę drogę pomagały przebyć, czyli: opiekuna roku Pani Edyty Klek oraz kierownika szkolenia Pani mec. Grażyny Bińko.

_DSC7092m.jpg

Wobec nowych radców skierowano wiele ciepłych słów, dobrych rad i przestróg. Składano gratulacje, mówiono o wielkim wysiłku, z którym wiązało się ukończenie aplikacji, o zaszczycie wykonywania zawodu radcy prawnego i zaangażowaniu, którego ten zawód wymaga, o trudnym rynku i konieczności radzenia sobie w nowych warunkach. Wspólny mianownik wszystkich wystąpień stanowiły jednak słowa Dziekana o tym, że bez względu na okoliczności zawód radcy prawnego należy wykonywać dumnie, odpowiedzialnie i uczciwie. Z tym przesłaniem przystąpiono do ślubowania.

_DSC7454m.jpg

Głos zabrał również przedstawiciel ślubujących - starosta grupy aplikanckiej, która dziękowała władzom Dziekańskim, opiekunowi roku, a także rodzinom za udzielone im wsparcie.

_DSC7481m.jpg

W trakcie uroczystości wręczono ślubującym upominki, a 21 osób z najlepszym wynikiem egzaminu radcowskiego, otrzymało nagrody specjalne. Szczególne gratulacje należą się Panu Damianowi Nartowskiemu, który dodatkowo otrzymał od sponsora togę radcowską.

_DSC7148m.jpg

Wszystkim naszym Kolegom i Koleżankom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy na fotorelację ze ślubowania Clic.jpg oraz film z tego wydarzeniaplay_video.jpg

Sponsorzy:

Logo_Telimena.jpg