Prawo farmaceutyczne- produkty lecznicze, a suplementy diety i kosmetyki. 6 czerwca 2011r.

25.05.2011

PRAWO FARMACEUTYCZNE - PRODUKTY LECZNICZE A SUPELEMENTY DIETY I KOSMETYKI - SZKOLENIE

Już 6 czerwca w siedzibie Wolters Kluwer Polska, w Warszawie odbędzie się szkolenie

Prawo farmaceutyczne- produkty lecznicze, a suplementy diety i kosmetyki

Celem kursu jest kompleksowe ukazanie problematyki związanej z różnicami w regulacjach prawnych dotyczących produktów leczniczych, suplementów diety i kosmetyków. Przede wszystkim ma ona wskazać jakie są konsekwencje zakwalifikowania produktu do jednej z kategorii produktów. Konsekwencje te rozciągają się bowiem nie tylko na kwestie wejścia na rynek, ale także mają wpływ na obrót produktem, zasady kontroli tego obrotu, wytwarzanie i import takich produktów oraz ich reklamę. Szkolenie to ma odpowiedzieć na pytanie w jak zainteresowany podmiot sam może ustalić jak jego produkt będzie traktowany przez organy administracji publicznej oraz co może zrobić, gdy nie zgadza się z decyzją administracji w tym zakresie.

Program szkolenia:

I. Wprowadzenie
1. podstawowe regulacje prawne
2. definicja produktu leczniczego
3. definicja roślinnego produktu leczniczego z uwzględnieniem
produktu tradycyjnego
4. definicja suplementu diety
5. definicja kosmetyku
6. produkty z pogranicza - "borderline products"

II. Różnice dotyczące wprowadzania do obrotu
1. wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych
2. wprowadzanie do obrotu suplementów diety
3. wprowadzanie do obrotu kosmetyków

III. Reklama
1. osoby uprawnione do obrotu
2. obowiązki osób prowadzących obrót
3. organy uprawnione do kontroli obrotu

IV. Wytwarzanie i import
1. produkty lecznicze
2. suplementy diety
3. kosmetyki

V. Zasady obrotu
1. produkty lecznicze
2. suplementy diety
3. Kosmetyki

Wykładowca

Magdalena Krekora - Rzecznik patentowy i europejski rzecznik patentowy, który specjalizuje się w ochronie własności intelektualnej w przemyśle farmaceutycznym. Jest autorem licznych publikacji dotyczących własności intelektualnej oraz prawa farmaceutycznego, między innymi książki - Rynek leków a własność intelektualna, Zakamycze 2006. Dr Krekora w 1999 roku odbyła staż w Komisji Europejskiej, a w 2000 roku, jako niezależny ekspert przygotowywała projekt ustawy  Prawo farmaceutyczne uchwalony 6 września 2001 roku. Dr Magdalena Krekora ma 10-letnie doświadczenie we współpracy z firmami farmaceutycznymi. Prowadziła także liczne szkolenia dla przemysłu farmaceutycznego, w tym także dla Management Forum w Londynie.

Szczegóły szkolenia:

Data : 6.06.2011 r. - Warszawa

Miejsce:  Warszawa, siedziba Wolters Kluwer Polska, ul. Płocka 5a

Bliższe informacje: na stronie  www.abc.com.pl/zdrowie , szkolenia@wolterskluwer.pl , apiekart@wolterskluwer.pl