Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Szkolenie: ,,Radczyni prawna w świecie nowych technologii” - 15.03.2023

Szkolenie: ,,Radczyni prawna w świecie nowych technologii” - 15.03.2023

Komisja do spraw nowych technologii zaprasza na webinarium:

 

,,Radczyni prawna w świecie nowych technologii”

 

kiedy: 15 marca 2023 roku, godz. 17:00-19:00

gdzie : online

 

 

Szanowni Państwo, a w szczególności Szanowne Koleżanki!

 

świętując jeszcze miniony Dzień Kobiet, chcemy zaprosić na jedyne tego typu wydarzenie z udziałem cenionych i posiadający ogromny dorobek zawodowy prawniczek, które jako obszar swojej praktyki wybrały szeroko pojęte nowe technologie.

Celem wydarzenia jest przybliżenie osobom dopiero poszukującym swojej specjalizacji czy też chcącym się przebranżowić, a których interesuje ten obszar prawa, ścieżkę kariery zawodowej każdej z naszych Prelegentek. W ramach spotkania dowiemy się jak to się stało, że każda z nich zostałam prawniczką, kiedy zdecydowała się na obecną specjalizację, jak wyglądała droga zawodowa każdej z nich do miejsca w jakim aktualnie jest oraz co pomogło mi najbardziej w rozwoju zawodowym.

Porozmawiamy również o przyszłościowych specjalizacjach prawniczych w cyfryzującej się rzeczywistości. Poruszymy temat pracy w obszarze nowych technologii – kancelaria butikowa wobec korporacji. Spróbujemy uzyskać odpowiedź na pytanie czy nowe technologie w prawie są męskim światem. Nasi goście postarają się wskazać, jakie wyzwania stoją przed prawnikami specjalizującymi się w nowych technologiach oraz skąd czerpać wiedzę i jak podnosić kompetencję w tym obszarze. Podyskutujemy również o barierach, które mogą utrudnić rozwój w przedmiotowej specjalizacji. Wreszcie kończąc spotkanie porozmawiamy o tym, czy istnieje złoty środek na zdrowe połączenie pracy zawodowej z życiem osobistym.

Zachęcamy do udziału, w tym przede wszystkim do aktywnej dyskusji z naszymi Prelegentkami!

Wydarzenie dedykowane jest Koleżankom Radczyniom oraz Aplikantkom Radcowskim, niemniej zapraszamy również Kolegów Radców i Aplikantów Radcowskich zainteresowanych tą tematyką.

Udział w webinarium jest otwarty, bez konieczności uprzednich zapisów i rejestracji. Link umożliwiający dostęp do wydarzenia zostanie przesłany newsletterem przed terminami szkolenia.


Najistotniejszym jednak jest kim będą nasze Prelegentki!

 

Tak więc przedstawiamy Państwu kolejno:

 

 

dr Gabriela Bar

ORCID: 0000-0002-0924-2693

Afiliacja: Uniwersytet Śląski, Szostek_Bar i Partnerzy Kancelaria Prawna

Doktor nauk prawnych, radczyni prawna, partnerka zarządzająca w Szostek_Bar i Partnerzy Kancelaria Prawna. Entuzjastka nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem Sztucznej Inteligencji. Doświadczona ekspertka w zakresie umów elektronicznych, e-commerce, prawnych aspektów wdrażania systemów informatycznych oraz ochrony prywatności.

Członkini Komitetu Prawnego IEEE w projekcie IEEE Global Initiative on Ethics of Autonomous and Intelligent Systems; członkini Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii, Komisji Nowych Technologii FBE oraz Women in AI.

Adiunktka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w projekcie Multi-Agent Systems for Pervasive Artificial Intelligence for assisting Humans in Modular Production Environments - MAS4AI (HORIZON 2020). Adiunktka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego w projekcie Smart Human Oriented Platform for Connected Factories - SHOP4CF (HORIZON 2020).

Współpracowniczka naukowa Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CyberScience oraz Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE) na Uniwersytecie Wrocławskim.

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

 

 

 

dr Joanna Uchańska

Radczyni Prawna, Mediatorka Sądowa (Sąd Okręgowy w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku). Szefowa Praktyki Life Science and Healthcare oraz wykładowczyni Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w prawie life science i prawie regulacyjnym, przede wszystkim w branżach biotechnologicznej, farmaceutycznej, medycznej, spożywczej i beauty. Posiada również wieloletnie doświadczenie w obszarze własności intelektualnej, prawa patentowego, prawa cywilnego oraz w zakresie praw człowieka. Dodatkowo jej specjalizacja obejmuje obszar społecznej odpowiedzialności biznesu. Doradza klientom indywidualnym oraz podmiotom gospodarczym. Członkini organizacji branżowych, w tym Krajowej Rady Suplementów i Odżywek (członkini Zarządu). Uczestniczy w pracach legislacyjnych w ramach konsultacji publicznych, m.in. dotyczących prawa żywnościowego, własności przemysłowej, patentowego oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Autorka ponad stu publikacji naukowych i branżowych w tematyce: prawa własności intelektualnej (prawa patentowego), prawa cywilnego oraz prawa medycznego, farmaceutycznego, spożywczego, w tym współautorka drugiego wydania „Prawa patentowego” M. du Valla pod red. E. Traple.

Prelegentka licznych konferencji, szkoleń i warsztatów w kraju oraz za granicą (w Europie i na Dalekim Wschodzie). Od wielu lat wykładowczyni studiów podyplomowych prawa karnego skarbowego i gospodarczego, oraz prawa medycznego na WPiA UJ. Współwykonawczyni międzynarodowego projektu zajmującego się badaniem zdolności patentowej wynalazków i stworzeniem unikatowej metody badania zdolności patentowej.

Doskonale czuje się w kuchni, bo tam nadal może interpretować i eksperymentować. Relaksuje się, jeżdżąc na rowerze, biegając, ćwicząc jogę i podnosząc hantle. Muzyką i książkami wypełnia każdą chwile.


Katarzyna Szczudlik

Adwokatka, specjalizuje się w doradztwie z zakresu ochrony danych osobowych, prywatności i prawa nowych technologii, szczególnie na rzecz podmiotów z sektora finansowego i FinTech. Katarzyna ma doświadczenie w obszarze doradztwa prawnego dla podmiotów z sektora telekomunikacyjnego, IT (umowy wdrożeniowe) i usług płatniczych. Opracowuje i wdraża kompleksowe procedury, mechanizmy i dokumentację zapewniającą zgodność działania organizacji z obowiązującymi regulacjami.

Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu umów IT – w tym dotyczących projektów wdrożeniowych, usług chmurowych i licencji oprogramowania. Wspiera instytucje finansowe w zakresie regulacji outsourcingowych.

Interesuje się prawnymi aspektami technologii blockchain i sztucznej inteligencji, zarówno w zakresie aspektów prawnych wykorzystania tych technnologi, jak i ich wykorzystania w obszarze usług prawnych.

Katarzyna Szczudlik jest autorem kilkudziesięciu artykułów i opracowań dot. prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych i rozwiązywania sporów. Regularnie jest prelegentem na polskich i międzynarodowych konferencjach.

Przed dołączeniem do SSW, zdobywała doświadczenie w renomowanych polskich i międzynarodowych  kancelariach prawnych.

Katarzyna jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła także studia LL.M. z zakresu rozwiązywania sporów międzynarodowych na Uniwersytecie Genewskim oraz z zakresu business law na Uniwersytecie w Tilburgu.  Jest członkiem IAPP i posiada certyfikat CIPP/E oraz CIPM, a także akredytację FIP.

 

Jeszcze raz zachęcamy do udziału!

Przewodnicząca Komisji ds. nowych technologii

Anna Jasielska - Papierkowska

 

Artykuły powiązane


ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Szkolenie: ,,Radczyni prawna w świecie nowych technologii” - 15.03.2023 - link rejestracyjny


Komisja do spraw nowych technologii zaprasza na webinarium: ,,Radczyni prawna w świecie nowych technologii”, które odbędzie się 15 marca 2023 roku.


Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP szukajradcy.pl Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa