Szkolenie „Praktyczne zagadnienia kar umownych" - Nowy Sącz, 7.02.2020

Termin:

7 lutego 2020 r. od godziny 16.00 do 19.00

Temat:
Praktyczne zagadnienia kar umownych"

Kwestia zagadnień związanych z tematyką kary umownej budzi wciąż dużo problemów w zakresie orzeczniczym, w szczególności w zakresie podstawy zarzutu potrącenia, jak też kwestii miarkowania kary umownej. Jak się wydaje wiele problemów z tym związanych wynika z braku właściwego podejścia do zastrzegania kar umownych na etapie kontraktowania, co później powoduje szerokie komplikacje (np. konieczność dochodzenia kar wysokich kar umownych prze jednostki sektora publicznego, problemy z zakresem rozkładu ciężaru dowodu). W ramach szkolenia zostaną omówione następujące zagadnienia:

• funkcje i rodzaje kar umownych;
  • postanowienia umowne w zakresie kar umownych (zarzut sprzeczności z zasadami współżycia społecznego);
  • dochodzenie roszczeń z kar umownych;
  • roszczenia z kar umownych jako zarzut potrącenia;
  • miarkowanie kar umownych;
  • wierzytelności z kar umownych w postępowaniu upadłościowym i restrukturyzacyjnym;
  • kary umowne w mediacji.

Wykładowca: Sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie Zbigniew Miczek

Miejsce:

Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu przy ul. Zielonej 27 (budynek C, wjazd od ulicy Zielonej lub Grunwaldzkiej), sala wykładowa C 126

Udział w szkoleniu nie wymaga uprzedniego zgłoszenia.

Uczestnicy otrzymają 8 punktów szkoleniowych.