Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

szkolenie "Biegły sądowy z zakresu prawa obcego. Spadek po osobach zmarłych w USA, które zostawiły nieruchomości w Polsce", 14.04.2023r.

Szkolenie "Biegły sądowy z zakresu prawa obcego. Spadek po osobach zmarłych w USA, które zostawiły nieruchomości w Polsce", 14.04.2023r.

Zapraszamy na spotkanie z radcą prawnym dr. Wojciechem Bańczykiem, kierownikiem Szkoły Prawa Amerykańskiego UJ i Columbus School of Law, The Catholic University of America w Waszyngtonie, asystentem w Katedrze Prawa Cywilnego UJ, wielokrotnym biegłym sądowym ad hoc w zakresie prawa amerykańskiego.

Spotkanie odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2023 r., online, w godz. 17-19. Uczestnikom przysługuje 5 punktów szkoleniowych.

Podczas spotkania przedstawiona zostanie specyfika dowodu z opinii biegłego sądowego z zakresu prawa obcego na przykładzie częstych spraw, w których nieruchomość w Polsce jest dziedziczona po osobie zmarłej w USA, a zatem postępowanie spadkowe przynajmniej w zakresie tej nieruchomości toczy się przed polskim sądem, ale na podstawie prawa amerykańskiego. Poruszone zostaną również podstawowe cechy amerykańskiego prawa spadkowego, m.in. jego stanową różnorodność, brak systemu bezwzględnie wiążącej ochrony rodziny (zachowek/rezerwa), zewnętrzny zarząd majątkiem spadkowym, czy znaczenie trustów.

 

Więcej informacji o Szkole Prawa Amerykańskiego UJ i CUA, programie LL.M. i innych inicjatywach programów amerykańskich w Krakowie:

https://american.law.uj.edu.pl

https://okspo.wpia.uj.edu.pl/spa

Do zobaczenia!

 

Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP szukajradcy.pl Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa