Komisja ds. nowych technologii zaprasza na szkolenie:

„BEZPIECZEŃSTWO POCZTY ELEKTRONICZNEJ W PRACY RADCY PRAWNEGO”

Szkolenie odbędzie się dnia: 25 listopada 2021 roku o godz. 17:00

Prowadzący : Sławomir Litwin

Zastępca Dyrektora Działu Wdrożeń i Wsparcia Sprzedaży. Pracownik z długoletnią historią w firmie Polcom s.a. z siedzibą w Skawinie, specjalizujący się w zakresie bezpieczeństwa danych, w tym bezpieczeństwa poczty.

Doświadczenie: Od 25 lat pracuje w branży IT. W swojej karierze zawodowej zajmuje się bezpieczeństwem teleinformatycznym w tym zarządzaniem i administracją serwerami pocztowymi, usługami katalogowymi, wirtualizacją oraz systemami klasy SIEM wraz z Security Operation Center.

Polcom s.a od ponad 30 lat działa na rynku polskim i europejskim. Początkowo firma była integratorem IT i koncentrowała się na usługach w zakresie przechowywania danych. Obecnie posiada zespół najnowocześniejszych w Polsce ośrodków przetwarzania danych zlokalizowanych pod Krakowem i Katowicami. Stanowią one bazę do świadczenia usług informatycznych związanych z bezpieczeństwem informatycznym, skalowaniem i przechowywaniem danych, a także z zachowywaniem ciągłości działań w firmach.
Ponieważ bezpieczeństwo informacji Klientów jest dla firmy kluczowe, nieustannie dążą do tego, by świadczone usługi podążały za najwyższymi międzynarodowymi standardami. Odzwierciedleniem zaangażowania w stosunku do tych zagadnień są posiadane przez spółę certyfikaty bezpieczeństwa: Certyfikat ISO 27001, Certyfikat ISO 9001, Certyfikat ISO 27017.

Spółka spełnia rekomendację Komisji Nadzoru Finansowego. Przechodziła wielokrotnie certyfikację PCI DSS dla klientów z sektora bankowego w obrębie płatności online oraz spełnia komendacje RODO w zakresie ochrony danych osobowych.

W obszarze zagadnień poruszonych na szkoleniu znajdą się m.in. :

• Podstawowe pojęcia z zakresu bezpieczeństwa poczty,
• Omówienie środków organizacyjno - technicznych zabezpieczenia poczty,
• Dobre praktyki.

Podczas szkolenia będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Sygnalizujemy, iż Polcom s.a. jest podmiotem z którym Komisja ds. nowych technologii prowadziła zaawansowane rozmowy celem utworzenia poczty radcowskiej. Niemniej z uwagi na niewielkie zainteresowanie usługą, przekładające się na znaczne koszty przedsięwzięcia, działania w tym obszarze zostały zawieszone. Mamy nadzieję, że szkolenie z w/w obszaru pozwoli na zwiększenie świadomości co do zagrożeń związanych z korzystaniem nieodpowiednio zabezpieczonych środowisk, gdyż na pierwszym miejscu każdy radca prawny powinien stawiać bezpieczeństwo komunikacji i zachowanie tajemnicy zawodowej.

Zachęcamy do udziału!

Artykuły powiązane

Szkolenie: "Bezpieczeństwo poczty elektronicznej w pracy radcy prawnego" - 25.11.2021 - link rejestracyjny
24.11.2021