Szkolenia on-line OIRP w Krakowie w lutym i w marcu 2021 r.

04.02.2021

Komisja d/s szkoleń oraz Komisja d/s promocji, integracji i współpracy zagranicznej informują o szkoleniach on-line w lutym i marcu 2021 r.

Luty 2021

1. 10 lutego 2021 r. od 17.00 do 19.00

„Skuteczne wystąpienia. Jak mówić, żeby nas słuchano i jak przekonywać rozmówców?”

Wykładowca :  Filip Werstler - trener wystąpień publicznych i komunikacji.

2. 17 lutego 2021 r. od 17.00 do 20.00

„Zmiany w podatku dochodowych od osób prawnych i fizycznych 2021 w świetle praktyki radcy prawnego, w tym nowe formy opodatkowania działalności radcy prawnego”

Wykładowca :  Jarosław Włoch, radca prawny, Dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego MISP

1. 24 lutego 2021 r. od 17.00 do 20.00

„Zmiany w VAT - SLIM VAT, OSS, JPK, MPP i inne ciekawe skróty w praktyce radcy prawnego”

Wykładowca :  Justyna Zając-Wysocka, radca prawny, doradca podatkowy 11664, Prezes Zarządu MISP

2. 26 lutego 2021 r. od 17.00 do 20.00

„Restrukturyzacja w dobie pandemii COvid-19”

Szkolenie poprowadzą:

Karol Tatara - Radca Prawny, Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny, Prezes zarządu spółki restrukturyzacyjnej Alerion sp. z o.o.

Maciej Knopek - Radca Prawny, Doradca Restrukturyzacyjny, Wiceprezes zarządu spółki restrukturyzacyjnej Alerion sp. z o.o.

W trakcie szkolenia zostaną omówione dwa najskuteczniejsze obecnie narzędzia formalnej restrukturyzacji podmiotów gospodarczych w kryzysie, tj. uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (wprowadzone do polskiego porządku prawnego tzw. Tarczą 4.0.) oraz postępowanie sanacyjne.
    Prowadzący przedstawią również skutki otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego na otrzymane dofinansowanie z tzw. Tarczy Finansowej PFR oraz możliwości otrzymania nowego finansowania dla firm w kryzysie od ARP.

Za udział w szkoleniu można będzie otrzymać 8 punktów szkoleniowych.

Link do logowania zostanie udostępniony w czwartek 25 lutego 2021 r.

Marzec 2021

1. 2 marca 2021 r. od 17.00 do 20.00

„BREXIT - aspekty prawne i podatkowe, dotyczące polskich przedsiębiorców i rezydentów działających w UK”

Wykładowca : Paulina Jachna, radca prawny, Kancelaria DK LAW Drzewiecka & Kwiatkowska radcowie prawni

1. 3 marca 2021 r. od 17.00 do 20.00

„Ciężar dowodu w sprawach o roszczenia odszkodowawcze przeciwko członkom organów osób prawnych”

Wykładowca : Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie Zbigniew Miczek

1. 17 marca 2021 r. od 17.00 do 20.00

„Kontrola wydatkowania środków z narzędzi antykryzysowych w praktyce radcy prawnego (subwencja PFR, dofinansowania, pożyczka)”

Wykładowcy : Anna Stokłosa, radca prawny, LL.M, Dyrektor Działu Obsługi Spraw Pracowniczych MISP oraz Justyna Zając-Wysocka, radca prawny, doradca podatkowy 11664, Prezes Zarządu MISP

1. 24 marca 2021 r. od 17.00 do 20.00

„ Problematyka kosztów w sprawach cywilnych:

- uiszczanie opłat i zaliczek,

- zwolnienie od kosztów sądowych,

- rozstrzyganie o kosztach w orzeczeniu kończącym postępowanie,

- zaskarżanie orzeczeń w przedmiocie kosztów sądowych"

Wykładowca :  Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie Zbigniew Miczek

1. 31 marca 2021 r. od 17.00 do 20.00

„Zatrudnienie na podstawie umów cywilnoprawnych w kancelarii radcy prawnego oraz w działalności klienta”

Wykładowca :  Anna Stokłosa, radca prawny, LL.M, Dyrektor Działu Obsługi Spraw Pracowniczych MISP

1. Umowa o dzieło w praktyce radcy prawnego
  2. Nowy obowiązek informacyjny o zawartych umowach o dzieło od 01.01.2021 r.
  3. Prawa autorskie w umowie o dzieło
  4. Umowa zlecenia w praktyce radcy prawnego
  5. Potwierdzenie liczby godzin realizacji zlecenia, minimalna stawka godzinowa, częstotliwość wypłaty wynagrodzenia
  6. Umowy cywilnoprawne a kontrola PIP oraz ZUS

Linki rejestracyjne do w/w szkoleń będą wysyłane newsletterem na adresy e-mail radców prawnych , którzy udostępnili je naszej Izbie.