Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

XII Konferencja Fundacji Court Watch Polska - 30.09.2022

XII Konferencja Fundacji Court Watch Polska - 30.09.2022

XII Konferencja Fundacji Court Watch Polska

30 września 2022 rok

Pragniemy poinformować, że pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na udział stacjonarny w konferencji, która odbędzie się w ADN Centrum Konferencyjne, Browary Warszawskie, Grzybowska 56, 00-844 Warszawa. Ponadto mogą Państwo uczestniczyć w konferencji także online, gdzie liczba miejsc nieograniczona.

W tym roku Konferencja ma charakter międzynarodowy, do dyskusji zaprosiliśmy gości z Holandii, Gruzji oraz Ukrainy.

Podczas tegorocznej konferencji, jak co roku, zaprezentujemy wyniki Obywatelskiego Monitoringu Sądów, które będą poszerzone o wyniki monitoringu przestrzegania zasady jawności w polskich sądach w ostatnich 2 latach. Ponadto przedstawimy najważniejsze wnioski z raportu poświęconego modelowi selekcji sędziów w Królestwie Niderlandów. Poza prezentacją wyników ww. raportów porozmawiamy z zaproszonymi specjalistami w ramach dwóch paneli.

Panel 1: Rozwiązania pandemiczne w sądach. Które powinny z nami pozostać, a z którymi powinniśmy się jak najszybciej pożegnać?

W panelu wezmą udział:

1) dr hab. Tadeusz Zembrzuski prof. UW – doktor habilitowany nauk prawnych, profesor w Katedrze Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny.

2) Mirosław Wróblewski – Dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego BRPO. Radca prawny, mianowany urzędnik służby cywilnej, certyfikowany audytor wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych.

3) prof. dr hab. Krzysztof Pyrć – wirusolog, profesor nauk biologicznych. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (tytuł magistra), Uniwersytetu Amsterdamskiego (stopień doktora) i Uniwersytetu Łódzkiego (habilitacja).

4) Karolina Wais – adwokat w Dziale Postępowań Spornych kancelarii Allen & Overy, A. Pędzich sp. k.

5) Paweł Lewandowski – Pełnomocnik w licznych sprawach sądowych i arbitrażowych, w tym zwłaszcza sporów w zakresie robót budowlanych. Autor wielu skarg kasacyjnych do Sądu Najwyższego. Jest pełnomocnikiem przedsiębiorstw w postępowaniach administracyjnych, w tym przed sądami administracyjnymi. Partner w kancelarii DZP.

Panel 2: W poszukiwaniu optymalnego modelu selekcji i awansowania sędziów. Doświadczenia polskie i międzynarodowe.

Wśród uczestników:

1) Bart van Meegen – sędzia, prezes Krajowej Komisji ds. Selekcji Sędziów w Królestwie Niderlandów;

2) Nazibrola Janezashvili – adwokatka, członkini Najwyższej Rady Sądownictwa Gruzji w latach 2017-2021 oraz założycielka gruzińskiej organizacji Georgian Court Watch,

3) dr Mykhailo Zhernakov - koordynator Komisji Integralności Publicznej przy Wysokiej Komisji Selekcji Sędziów Ukrainy.

Zachęcamy do uwzględnienia udziału w konferencji w planie doskonalenia zawodowego. Oferujemy zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w wydarzeniu. Więcej informacji o punktacji konferencji na stronie zapisów.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji. Rejestracja (obowiązkowa) i szczegółowy program konferencji na stronie internetowej: https://courtwatch.pl/rejestracja-na-xii-konferencje-fundacji-court-watch-polska/

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli w tym roku również będziecie Państwo z nami.

Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP szukajradcy.pl Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa