Szkolenie: „Rodzaje przysposobień w świetle Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego i ich wykonanie w rejestrze stanu cywilnego na podstawie orzeczeń sądu" - 23.02.2023

23.02.2023

Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Nadmorski ma przyjemność przedstawić Państwu propozycję szkolenia dla radców prawnych i adwokatów zajmujących się procedurą przysposobienia oraz dla pracowników ośrodków adopcyjnych.

Temat szkolenia:

Rodzaje przysposobień w świetle Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego i ich wykonanie w rejestrze stanu cywilnego na podstawie orzeczeń sądu".

Program szkolenia:

1. Skutki przysposobienia niepełnego, pełnego, pełnego nierozwiązywalnego.
2. Rodzaje wydawanych odpisów aktów po wykonaniu orzeczenia o przysposobieniu.
3. Uznanie wyroku sądu obcego o przysposobieniu.
4. Tajemnica przysposobienia.
5. Wykonanie orzeczenia sądu o rozwiązaniu przysposobienia

Trener:

Aneta Anna Papis, mgr prawa, Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, od 1991 roku związana zawodowo z urzędami stanu cywilnego w Łodzi
(doświadczenie i wiedzę zdobywała na stanowisku zastępcy kierownika USC Łódź-Śródmieście, które posiadało jedno z większych archiwów w Polsce, w latach 2003-2011 kierownik USC Łódź-Centrum, po reorganizacji i utworzeniu jednego USC w Łodzi, zastępca kierownika USC, zastępca dyrektora Wydziału).
Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego RP, społecznie pracuje w Zarządzie Stowarzyszenia. Od 2007 roku pełni również funkcję Prezesa Zarządu
Oddziału Łódzkiego SUSC RP. Swoje doświadczenie zawodowe i pasję w pracy wykorzystuje jako wykładowca na szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie. W ramach Oddziału Stowarzyszenia regularnie organizuje seminaria, spotkania nie tylko dla pracowników urzędów stanu cywilnego, ale również pracowników ewidencji ludności, dowodów osobistych województwa łódzkiego. Współpracuje ze środowiskiem naukowym, współorganizuje z Wydziałem Prawa i Administracji konferencje naukowe poświęcone rejestracji stanu cywilnego. Jako praktyk z dużym doświadczeniem zawodowym jest zapraszana na spotkania z sędziami sądów rodzinnych w ramach studiów podyplomowych. Publikuje artykuły poświęcone głównie tematowi, który najbardziej lubi - rejestracji urodzenia.

Termin i miejsce szkolenia:

23 lutego 2023 r.
godz. 9.00 12.30

Szkolenie w formie on-line na platformie ZOOM, umożliwiającej obustronną komunikację między prowadzącym szkolenie a uczestnikami.

Uczestnicy w dniu poprzedzającym szkolenie otrzymają link do spotkania.

Koszt szkolenia:

- 210 zł brutto przy zgłoszeniu do 10 lutego 2023 r.
- 250 zł brutto przy zgłoszeniu od 11 do 20 lutego 2023 r.

W ramach opłaty organizatorzy zapewniają wykłady prowadzone przez profesjonalnych trenerów,
indywidualne konsultacje, materiały dla uczestników w wersji elektronicznej (dostępne po szkoleniu).

Zgłoszenia wg. załączonego wzoru należy wysłać tylko pocztą elektroniczną na adres e-mail: nadmorski@usc.pl do 20 lutego 2022 r. W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z Karolem Lipińskim pod numerem telefonu + 48 602 491693.

karta zgłoszenia - SUSC - on-line - 2-2023..docx