Szkolenie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka: Polskie prawo migracyjne i azylowe - Warszawa 26.06.2019

Szkolenie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka:
Polskie prawo migracyjne i azylowe

Serdecznie zapraszamy na szkolenie przygotowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Szkolenie będzie dotyczyło przepisów prawa migracyjnego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem procedury udzielania cudzoziemcom ochrony międzynarodowej (statusu uchodźcy i ochrony uzupełniającej), zobowiązania do powrotu, udzielania zgody na pobyt ze względów humanitarnych i umieszczania cudzoziemców w ośrodkach strzeżonych.

Do wzięcia udziału w szkoleniu zapraszamy prawników: adwokatów, radców prawnych, aplikantów, prawników pracujących w instytucjach publicznych i organizacjach pozarządowych, zainteresowanych tą tematyką.

Szkolenie zostanie przeprowadzane z wykorzystaniem aktywnych metod, zakładających dyskusję z uczestnikami oraz dzielenie się praktycznymi doświadczeniami HFPC w zakresie udzielania cudzoziemcom pomocy prawnej.

Termin szkolenia: 26 czerwca 2019 r. godz. 9.00-17.00 (w trakcie szkolenia przewidziano przerwy kawowe oraz dłuższą przerwę lunchową).

Miejsce: Przedstawicielstwo KE w Polsce, Warszawa, ul. Jasna 14/16A.

Szkolenie przeprowadzą eksperci HFPC: r.pr. Jacek Białas, Marta Górczyńska i adw. Daniel Witko.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: http://bit.ly/prawomigracyjneiazylowe_zapisy

Organizatorem szkolenia jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Polskie prawo migracyjne_opis szkolenia.pdf 111.3 KB pdf
Polskie prawo migracyjne_plan szkolenia.pdf 124.9 KB pdf