Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że zostały otwarte zapisy na Studia podyplomowe pt. ,,Mediacja w sprawach cywilnych z elementami wiedzy pozaprawnej" (III edycja) organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Uruchamiane studia z zakresu mediacji w sprawach cywilnych stanowią kontynuację studiów podyplomowych realizowanych na Wydziale Prawa i Administracji UŁ od 2018 roku w ramach projektu dotyczącego kształcenia mediatorów z zakresu mediacji w sprawach gospodarczych i finansowanego przez Unię Europejską. Przyczynkiem do uruchomienia kolejnej edycji studiów z zakresu mediacji na Wydziale Prawa i Administracji UŁ jest coraz większa popularność mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów. Jednocześnie studia te wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych stosowaniem mediacji w praktyce.

Studia zostaną uruchomione w roku akademickim 2020/2021 i są zaplanowane na okres dwóch semestrów w ramach jedenastu dwudniowych zjazdów (piątek–sobota).Program studiów zakłada przeprowadzenie 162 godzin zajęć, w tym 60 godzin wykładów, 102 godziny warsztatów. Zajęcia na studiach będą prowadzone przez przedstawicieli zarówno praktyki, jak i nauki prawa.

Rekrutacja na studia trwa do dnia 9 października 2020 roku.

Studia są odpłatne. Łączna opłata za studia wynosi 3 700 zł (możliwość płatności w dwóch ratach).

Szczegółowe informacje o studiach można znaleźć na stronie internetowej:

www.wpia.uni.lodz.pl/mediatorzy

Serdecznie zapraszam do udziału w trzeciej edycji studiów podyplomowych z zakresu mediacji w sprawach cywilnych!

Ze względu na chęć dotarcia z informacją o naszych studiach do szerokiego grona osób zainteresowanych, uprzejmie proszę o rozpowszechnienie niniejszej wiadomości o kolejnej, nowej edycji studiów podyplomowych z zakresu mediacji wśród radców prawnych izby.

dr hab. Robert Kulski, prof. UŁ

Kierownik Studiów podyplomowych pt.
„Mediacja w sprawach cywilnych z elementami wiedzy pozaprawnej"