Studia podyplomowe "Inspektor Ochrony Danych"

Studia podyplomowe Inspektor Ochrony Danych

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach zaprasza na czwartą edycję  studiów podyplomowych Inspektor Ochrony Danych (IOD), realizowanych przy współpracy z kancelarią Maruta Wachta oraz kwartalnikiem „ABI EXPERT”.

Patronat honorowy nad studiami objęła Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) stworzyło  nowe, atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego dla radców prawnych.  Radcy prawni mogą nie tylko specjalizować się w świadczeniu pomocy prawnej w zakresie ochrony danych osobowych, lecz również pełnić funkcję Inspektora Ochrony Danych (IOD).  Jak wykazuje praktyka, osoby pełniące funkcję IOD są bardzo poszukiwane na rynku pracy i mogą liczyć nie tylko na ciekawą, pełną wyzwań pracę, lecz również na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.

Specjalizacja w zakresie ochrony danych osobowych oraz pełnienie funkcji IOD wymaga nie tylko gruntownej wiedzy prawnej, lecz również wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych, prowadzenia DPIA oraz sporządzania dokumentacji dotyczącej ochrony danych osobowych i innych pochodnych zagadnień.

Dzięki udziałowi w studiach podyplomowych, radcy prawni będą mogli uzyskać wiedzę między innymi z zakresu technicznych i organizacyjnych aspektów ochrony danych osobowych, niezbędną do rzetelnego świadczenia obsługi prawnej w zakresie ochrony danych osobowych lub wykonywania funkcji IOD.

Zagadnienia techniczne przedstawiane są w przystępny sposób, dostosowany do potrzeb radców prawnych.

Studia prowadzone są przy współpracy z kancelarią Maruta Wachta, lidera w zakresie ochrony danych osobowych.

Niewątpliwym atutem studiów jest doskonały zespół wykładowców, zajęcia poprowadzą, m. in.: dr Maciej Kawecki, r.pr. Roman Bieda, r.pr. dr Marlena Sakowska-Baryła, r.pr. dr Mirosław Gumularz, r.pr. dr Gabriela Bar, r.pr. Mateusz Franke, r.pr. Małgorzata Kurowska, adw. Paweł Tobiczyk, dr Arleta Nerka, Tomasz Izydorczyk, Maciej Kołodziej, Marlena Więckowska, Robert Pająk.

W październiku 2020 r. planujemy rozpoczęcie IV edycji studiów podyplomowych.

Zakładamy prowadzenie studiów w trybie stacjonarnym wraz z jednoczesną transmisją zajęć on-line. Taki tryb zajęć pozwoli na uczestnictwo w studiach bez konieczności fizycznej obecności na zajęciach.  Jeżeli w związku z epidemią Covid 19 nie będzie możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, do czasu ustania zagrożenia zajęcia prowadzone będą wyłącznie w trybie on-line.

Specjalnie dla radców prawnych z OIRP Kraków - 5 % rabatu.

Więcej informacji o studiach, program, rabatach oraz warunki uczestnictwa na stronie: https://studia-iod.gwsh.pl/

banner_iod.png