Seminarium naukowe pt. „Praworządność niejedno ma imię – czyli rządy prawa nade mną” - Kraków, 6.10.2016 r.

06.10.2016

Już 6 października o godzinie 16.30 w siedzibie Instytutu Allerhanda (przy pl. Sikorskiego 2/7) odbędzie się seminarium naukowe pt. „Praworządność niejedno ma imię – czyli rządy prawa nade mną”.

Celem seminarium jest interdyscyplinarna dyskusja nad pojęciem „praworządność”, jako synonim rule of law, jej definicji i postrzegania w Polsce i na świecie, jej znaczenia dla rozwoju gospodarczego i świadomości obywatelskiej polskiego społeczeństwa.

W dyskusji podzielonej na panel anglojęzyczny i polski wezmą udział zaproszeni goście (i gospodarz):

• Sir Jeffrey Jowell, profesor prawa konstytucyjnego na University College London, fundator oraz założyciel Bingham Centre for the Rule of Law (London), ośrodka badawczego monitorującego praworządność na świecie, (udział za pośrednictwem wirtualnego mostu)
  • Piotr Tuleja,  sędzia Trybunału Konstytucyjnego, profesora prawa konstytucyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim,
  • Mikołaj Barczentewicz, wykładowca prawa konstytucyjnego na Uniwersytecie Oksfordzkim (udział za pośrednictwem wirtualnego mostu),
  • Marek Tatała, ekonomista,  wiceprezes zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju,
  •  Alexis Meusburger, Michigan State Univeristy, koordynatorka Allerhand Advocacy w USA ,
  • Wojciech Rogowski, wiceprezes Instytutu Allerhanda, adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i w Narodowym Banku Polskim.

Gorąco zapraszamy do udziału w seminarium Instytutu Allerhanda! Wstęp jest wolny, liczba miejsc jednak ograniczona, więc prosimy o rejestrację już dziś na advocacy@allerhand.pl