Komisja Współpracy z Zagranicą zaprasza na kursy internetowe opracowane przez Program HELP Rady Europy

21.05.2020

Czasy, gdy większość z nas ma ograniczoną swobodę przemieszczania się z powodu pandemii choroby koronawirusowej (COVID-19), mogą stanowić dobry moment, aby zapisać się na kursy online HELP, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich kwestii, jak:

• Wprowadzenie do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, w tym nowy moduł dotyczący wykonywania orzeczeń ETPC (wersja uaktualniona; istnieją starsze wersje dostosowane do przepisów krajowych niektórych krajów)
  • Antydyskryminacja
  • Środki alternatywne wobec tymczasowego aresztowania
  • Środki alternatywne wobec detencji migrantów (niedługo dostępny na stronie internetowej)
  • Azyl i EKPCz
  • Bioetyka - Kluczowe zasady praw człowieka w biomedycynie
  • Sprawiedliwość przyjazna dzieciom
  • Zwalczanie handlu ludźmi
  • Standardy Komitetu ds. Zapobiegania Torturom (CPT)
  • Ochrona danych i prawo do prywatności
  • Prawa człowieka w sporcie
  • Gwarancje proceduralne w postępowaniu karnym i prawa ofiar
  • Zakaz złego traktowania
  • Prawo własności
  • Uzasadnianie wyroków w sprawach karnych
  • Dzieci uchodźców i migrantów
  • Prawa osób niepełnosprawnych
  • Przemoc wobec kobiet i przemoc domowa

I wiele innych tematów

Katalog kursów HELP dostępny jest na:

Po przejściu kursów uczestnicy mogą samodzielnie wydrukować „Zaświadczenie o ukończeniu".

Link do internetowego Słowniczka Europejskiej Konwencji Praw Człowieka Polsko-Angielskiego i Angielsko-Polskiego: https://rm.coe.int/glossary-of-the-european-convention-on-human-rights/16808ee7ca

Glosariusz ma na celu pomóc prawnikom z państw członkowskich Rady Europy w stosowaniu prawidłowej terminologii podczas przedstawiania argumentów opartych na Konwencji w postępowaniach krajowych oraz w celu prawidłowego zrozumienia tekstu podczas czytania orzeczeń w języku angielskim.