Center For American Studies zaprasza na szkolenia

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Center For American Studies (CFAS) zaprasza członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie do udziału w szkoleniach: Legal Drafting in English Made Easy z prof. Christopherem Kelley (Arkansas School of Law) oraz Startups and Trade Secrets Law: Protecting Intellectual Property in the Digital Age z ekspertką z dziedziny prawa własności intelektualnej, prof. Ofodile (alumną Harvard Law School).

Szkolenia odbywają się w dogodnym formacie wieczorowym na platformie Zoom.

1. Legal Drafting in English Made Easy

legal1.png

Kiedy? Środa 1 kwietnia 13:00-18:00 i niedziela 2 kwietnia 13:00-18:00 (platforma Zoom).

Szkolenie nauczy Cię pisania poprawnym, przejrzystym i przekonującym prawniczym angielskim w sposób, który sprawi, że Twój adresat (sąd, kontrahent, przeciwnik procesowy) szybko i poprawnie zrozumie Twój przekaz – z korzyścią dla Twojego klienta. Więcej informacji w opisie – link poniżej.

Prowadzący: Christopher R. Kelley, J.D., LL.M. jest adwokatem i profesorem prawa posiadającym obszerne doświadczenie praktyczne wyniesione z biura Prokuratora Generalnego stanu Minnesota oraz wiodących amerykańskich kancelarii prawnych, m.in. Arent Fox i Lindquist & Vennum (od dekad pojawiających się w rankingach najlepszych kancelarii w USA). Aktualnie Kelley jest profesorem prawa na University of Arkansas School of Law.

Termin i rejestracji ze zniżką: 22 marca 2023 roku.

Koszt udziału z dedykowaną zniżką to tylko 249 PLN (zamiast 349 PLN).

Pełny opis szkolenia i rejestracja:

2. Startups and Trade Secrets Law: Protecting Intellectual Property in the Digital Age

Legal2.png

Kiedy? Środa 5 kwietnia 17.30-20.30 i niedziela 6 kwietnia 17.30-20.30, platforma Zoom

Szkolenie ma na celu przybliżenie praktycznych aspektów obsługi klientów z branży e-commerce. Poznasz sposoby wykorzystywania tajemnic handlowych i wyceny ich wartości oraz prawa i mechanizmy stosowane w celu ich ochrony. Kurs będzie obejmował analizę porównawczą reżimu prawnego ochrony tajemnicy handlowej w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych. Przedstawimy także wykorzystanie i negocjowanie umów o zachowaniu poufności (Non-Disclosure Agreements) i umów o zakazie konkurencji (Non-Compete Agreements), a także najważniejsze klauzule stosowane podczas sporządzania tego typu umów. Więcej informacji w opisie – link poniżej.

Prowadząca: Profesor Uché Ofodile jest absolwentką Harvard Law School i University College London. W latach 2021-2022 była Senior Fellow w Kennedy School of Government na Harvard University. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym nagród przyznanych przez Harvard Law School, Carnegie Council on Ethics and International Affairs, American Bar Association Section of International Law oraz Albert Einstein Institution.

Termin rejestracji ze zniżką: 29 marca 2023.

Koszt udziału ze zniżką to tylko 269 PLN (zamiast 369 PLN).

Pełny opis szkolenia i rejestracja: