Center For American Studies zaprasza na szkolenia

Stowarzyszenie Center For American Studies zaprasza radców prawnych i aplikantów radcowskich z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie do udziału w intensywnym weekendowym szkoleniu z amerykańskim arbitrem, adwokatem i profesorem prawa, pt. Client Interviewing & Witness Questioning for Lawyers oraz International Modern Lawyer’s Conference: Law & Technology of Tomorrow z udziałem amerykańskich prawników-praktyków i profesorów prawa.

Zarówno szkolenie, jak i konferencja odbywają się w formacie weekendowym na platformie Zoom.

1. Szkolenie Client Interviewing & Witness Questioning for Lawyers (piątek 4 listopada 17:30-20:30 oraz sobota 4 listopada 12:00-16:00).
  • Cel szkolenia: wyposażenie prawników-praktyków i aplikantów w dwie kluczowe umiejętności: (1) przeprowadzania wywiadu/rozmów wstępnych i udzielania porad prawnych klientom kancelarii; oraz (2) przesłuchiwania świadków i biegłych. Szkolenie oparte jest w 100% na scenariuszach z codziennej pracy prawników.
  • Prowadzący: Profesor Richard Bales zdobył tytuł doktora prawa na Cornell Law School (uniwersytet Ivy League). Oprócz nauczania na wydziałach prawa w Stanach Zjednoczonych, profesor Bales prowadził też szkolenia w Australii, Wietnamie, Indonezji, Turcji, Malezji, Chinach oraz Birmie. Jest autorem ponad osiemdziesięciu publikacji, w tym m.in. książek Cambridge Handbook of U.S. Labor Law (Cambridge University Press 2020) i Arbitration Law (West Publishing).
  • Termin rejestracji early-bird z 25% zniżki: 24 października 2022 roku
  • Cena ze zniżką to 299 PLN (zamiast 399 PLN).
  • Link do e-płatności (Przelewy24/BLIK): buy.stripe.com/eVa9D8geEfG82l2aGe
  • Link do pełnego opisu szkolenia na Facebooku: fb.me/e/f3VohA3b9
  1. Modern Lawyer’s Conference: Law & Technology of Tomorrow (piątek 18 listopada godz. 17.00-20.00 i sobota 19 listopada godz. 9.00-16.00).
  • Tematyka konferencji: (1) Cyberbezpieczeństwo: prawo, propozycje zmian, zagadnienia compliance; (2) Prywatność danych i ochrona danych osobowych: prawo, propozycje zmian, zagadnienia compliance; (3) Big Data oraz giganci technologiczni a prawo; (4) Chmura internetowa (the cloud); (5) Transfery i transakcje technologiczne ; (6) Własność intelektualna w erze cyfrowej; (7) Międzynarodowe transakcje handlowe – perspektywy po pandemii COVID-19; (8) Trendy w handlu elektronicznym – prawo, polityka, compliance; (9) Sztuczna inteligencja a prawo; (10) Internetowe rozstrzyganie sporów: nowy trend w prawie.
  • Keynote Speakers – światowej klasy eksperci ze Stanów Zjednoczonych:
  1. Susanna Frederick Fischer (profesor prawa na Catholic University of America Columbus School of Law; absolwentka Oxfordu, Princeton i Virginia Law School).
  2. David Opderbeck (profesor prawa i dyrektor Gibbons Institute of Law, Science & Technology oraz Institute for Privacy Protection w Seton Hall Law School; absolwent New York University).
  3. Jennifer Kreder (profesor prawa w Salmon P. Chase College of Law na Northern Kentucky University; absolwentka Georgetown University)
  4. Jon Garon (dyrektor programu prawa własności intelektualnej, bezpieczeństwa cybernetycznego i technologii oraz profesor prawa w Shepard Broad College of Law; absolwent Columbia University);
  5. Tytus Cytowski (polsko-amerykański prawnik zajmujący się nowymi technologiami i założyciel firmy Cytowski & Partners; absolwent Harvard Law School).

Termin rejestracji: 2 listopada (dla uczestników czynnych/prelegentów) lub 7 listopada (dla słuchaczy).

Link do pełnego opisu konferencji na Facebooku oraz więcej informacji o rejestracji: fb.me/e/24CvjeUCk

Szczegółowe oferty (PDF) dwóch powyższych wydarzeń znajdują się w załączeniu. W razie problemów z rejestracją uprzejmie prosimy członków Izby o kontakt mailowy: office@cfasofficial.com

Client Interviewing (szkolenie).pdf 1.1 MB pdf
Modern Lawyer's Conference.pdf 998.7 KB pdf