Angielski Rosyjski Słowacki Francuski Włoski Facebook  Biuletyn informacji publicznej

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Turniej Arbitrażowy dla Aplikantów Radcowskich

Turniej Arbitrażowy dla Aplikantów Radcowskich

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Krajowa Izba Radców Prawnych po raz pierwszy organizuje Turniej Arbitrażowy dla Aplikantów Radcowskich, którego celem jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o arbitrażu oraz wzrost świadomości prawnej w zakresie Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów, kształtowanie postaw szacunku do prawa oraz jego przestrzegania. Wydarzenie to zostało objęte patronatem dziennika „Rzeczypospolita”.

Turniej Arbitrażowy to prestiżowy w środowisku prawniczym konkurs polegający na symulacji rozprawy arbitrażowej. W zmaganiach udział wezmą czteroosobowe drużyny, reprezentowane przez aplikantów radcowskich. Podczas Turnieju uczestnicy przygotowują pisma - sporządzają pozew i odpowiedź na pozew na podstawie kazusu konkursowego, który inspirowany jest realnymi postępowaniami arbitrażowymi. W finałowym starciu aplikanci wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy oraz reprezentują strony rozpraw. Zmagania drużyn oceniane są przez 3 osobowe składy jurorów – arbitrów i praktyków arbitrażu.

Turniej Arbitrażowy pozwoli aplikantom na praktyczne wykorzystanie wiedzy o postępowaniach arbitrażowych i będzie doskonałą okazją do kształtowania i sprawdzenia swoich umiejętności występowania przed sądami, w szczególności arbitrażowymi.

Rejestracja rozpoczyna się dzisiaj tj. 6 września i potrwa do 1 października 2021 roku.

Regulamin oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie turnieju https://turniejarbitrazowy.kirp.pl

Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o Turnieju wśród aplikantów radcowskich za pośrednictwem wewnętrznych środków komunikacji oraz udostępnienie informacji na stronach internetowych izb i social mediach.

Strona

https://kirp.pl/ruszyly-zapisy-do-turnieju-arbitrazowego-dla-aplikantow-radcowskich/

Facebook

https://www.facebook.com/krajowaizbaradcowprawnych/posts/4469156509812849

Linkedin

https://www.linkedin.com/company/10953861/admin/

Twitter

https://twitter.com/radcy_krrp/status/1434872413527891976

Projekt ”Partnerstwo Publiczno-Prywatne - szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych" Krajowa Izba Radców Prawnych E-KIRP szukajradcy.pl Rejestr Radców Prawnych Radca Prawny - Dwumiesięcznik Biuletyn Informacyjny KRRP Biuletyn informacyjny Małopolski radca prawny przed sądami Unii Europejskiej"- edycja II
Dla radcow prawnych Dla aplikantow Dla kandydatow Dla spoleczenstwa