„Cechy charakterystyczne umów związanych z działalnością w zakresie sportu profesjonalnego (na przykładzie piłki nożnej)", otwarte zebranie naukowe, M.Bałaziński, Kraków, 19.11.2009r.

06.11.2009

Zakład Prawa

Wydział Turystyki i Rekreacji

AWF w Krakowie

DO UDZIAŁU W OTWARTYM ZEBRANIU NAUKOWYM

19 listopada 2009 r., g. 17

Maciej Bałaziński

radca prawny, partner w kancelarii Kania Stachura Bałaziński Toś s.c.
członek International Sports Lawyers Association,
były członek Wydziału Dyscypliny PZPN oraz Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL

„Cechy charakterystyczne umów związanych
z działalnością w zakresie sportu profesjonalnego
(na przykładzie piłki nożnej)"

Sport profesjonalny jest postrzegany głównie jako „dostarczyciel" widowisk medialnych o znacznym społecznym oddziaływaniu. Jednocześnie, z uwagi na formę organizacji sportu w związki sportowe, a zatem struktury z zasady niekomercyjne, z pola widzenia umyka fakt, że rywalizację prowadzą podmioty profesjonalne. Funkcjonowanie tych podmiotów z zasady opiera się na umowach, których elementy są pochodną przepisów o różnym charakterze - przepisów prawa cywilnego, pracy, wymogów związków krajowych i organizacji międzynarodowych. Powyższe umowy charakteryzują się szeregiem specyficznych cech, które nie występują w innych gałęziach działalności gospodarczej. Prezentowany referat ma na celu przybliżenie charakterystycznych elementów oraz specyficznej formy konstruowania takich umów.

Zebranie odbędzie się w sali B na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

(al. Jana Pawła II 78).

Serdecznie zapraszamy!