„Zmiany w podatku VAT od stycznia i lipca 2015 roku, kontrowersje odczytania przepisów po zmianach" - Kraków, 08.04.2015 r.

19.03.2015

Kraków, ul. Lubicz 5 - Hotel Europejski

Zajęcia poprowadzi: Pan Zbigniew Miernik - pracownik firmy audytorskiej, wieloletni naczelnik wydziału podatków pośrednich w urzędzie skarbowym, praktyk - główny księgowy.

Program szkolenia:

I. Zmiany od 07.2015 r.

1. Zmiany w odwrotnym opodatkowaniu towarów z załącznika 11: a) kiedy zastosować odwrotne opodatkowanie, b) nowe pozycje w załączniku 11, c) obowiązki podmiotu sprzedającego towary z załącznika 11 w tym informacja podsumowująca.

2. Ulga za złe długi - warunki jej stosowania przez wierzyciela i dłużnika.

3. Solidarna odpowiedzialność za zobowiązania w podatku VAT - kaucja gwarancyjna.

4.Odliczenia częściowe podatku naliczonego przez podatników dokonujących czynności niepodlegających opodatkowaniu.

II. Zmiany od 01.2015 r.

1. Miejsce świadczenia usług.

2. Nowe definicje usług jak też „kraju konsumpcji".

3. Rejestracja dla celów VAT.

III. Bieżące problemy po zmianach dokonanych w 2014 r.

1. Sprzedaż środków trwałych w stosunku do których nie przysługiwało prawo do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony.

2. Podstawa opodatkowania szczególnie przy czynnościach dla których podatnikiem jest nabywca.

3. Zaliczka i sprzedaż, dostawa i korekta wykonywana w jednym okresie rozliczeniowym - sposób dokumentowania.

4. Istotne elementy faktury wpływające na datę powstania obowiązku podatkowego i rozpoznanie prawa do odliczenia podatku naliczonego.

5. Uwarunkowania odliczenia podatku naliczonego w aspekcie daty powstania obowiązku podatkowego u sprzedawcy i faktycznego otrzymania przedmiotu nabycia.

6. Nieprawidłowości w rozpoznawaniu daty powstania obowiązku podatkowego, między innymi:

a) termin płatności dla czynności najmu i usług o podobnym charakterze,

b) licencje u sprzedawcy i nabywcy,

c) usługi budowlane,

d)sprzedaż dla której określono terminy rozliczeń,

e) zaliczka.

7. Korekta podatku naliczonego in minus - termin.

IV. Pytania uczestników.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikaty. Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego.

♦ Termin szkolenia:                            08.04.2015 r., godz. 10.00-15.00

♦ Miejsce:                                                       Kraków, ul. Lubicz 5 - Hotel Europejski

♦ Cena za udział w szkoleniu:            350,00 PLN od osoby - w cenę wliczono materiały szkoleniowe,

kawę i lunch